Menu

Pompy oleju do skuterów wodnych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 3

Pompy oleju do skuterów wodnych do Najpopularniejszych motocykli

Pompa oleju skutera wodnego dla optymalnej pracy układu smarowania

Pompa oleju to element układu smarowania silnika, którego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia oleju obecnego w układzie. Podobnie, jak w motocyklach, pompa do oleju w skuterach wodnych pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości oleju do smarowanych mechanizmów. Uszkodzenie pompy do oleju może poskutkować poważnymi konsekwencjami, łącznie ze zniszczeniem kluczowych elementów silnika.

Pompy do oleju w skuterze wodnym ważne dla silnika

Stosowane w skuterach wodnych silniki także posiadają wiele elementów narażonych na tarcie i wysoką temperaturę. Także i tu stosuje się więc olej, który wprowadzony w między elementy eliminuje to tarcie i pozwala odprowadzić ciepło. Olej musi być tu jednak wprowadzony w ilości adekwatnej do pracy silnika, przez co kluczowym elementem układu smarowania jest pompa oleju.

Pompa i wałek pompy oleju obecne w kilku wersjach

Połączona z układem napędzającym rozrząd, pompa do oleju pozwala dostosować ilość oleju do chwilowych potrzeb silnika. W niektórych silnikach stosowana jest też pompa oleju wtórna, która wytwarza podciśnienie w układzie smarowania silnika i przez to nie dopuszcza do obecności zbyt dużej ilości oleju w jednostce napędowej. Bez względu na typ, kluczowym elementem pompy do oleju jest wałek pompy oleju, który łączy zębatkę napędzającą układ i zębatkę będącą częścią samej pompy.

Pompa do oleju gotowa lub dostępna w częściach

Jako element niewielki, a jednocześnie ważny dla silnika, pompa oleju jest oferowana zwykle jako gotowy mechanizm. W niektórych układach można jednak spotkać osobne elementy szczególnie narażone na uszkodzenie, na przykład przenoszący duże siły wałek pompy oleju. W takim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na dobór, dopasowanie i montaż elementu. Błąd, podobnie jak uszkodzenie pompy do oleju poskutkuje niedostatecznym smarowaniem silnika.

Części pompy oleju do skutera wodnego w Gmoto.pl

U nas znajdziesz elementy pompy oleju do różnych modeli skuterów wodnych. Oferujemy pompy olejowe i elementy napędu, przede wszystkim wałki pompy oleju. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.