Menu

Łożyska i uszczelniacze motocyklowe do silnika

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Łożyska i uszczelniacze motocyklowe do silnika do Najpopularniejszych motocykli

Rozmaite łożyska i uszczelniacze niezbędne dla poprawnej pracy silnika motocykla

Łożyska i uszczelniacze silnika to elementy zapewniające swobodę ruchu i szczelność rozmaitych elementów jednostki napędowej. Odpowiednio dopasowane łożyska i uszczelniacze do silnika eliminują tarcia elementów obracających się o obudowy, nie dopuszczają do zabrudzenia i zapewniają poprawne smarowanie. Uszkodzone łożyska i uszczelniacze grożą poważnymi uszkodzeniami kluczowych elementów jednostki napędowej.

Jak łożyska i uszczelniacze silnika wpływają na motocykl

Spora część elementów napędu motocykla wymaga swobody ruchu obrotowego względem nieruchomej podstawy. Nie w każdym przypadku, rozwiązaniem mogą być tu panewki czy tulejki. Szczególnie tam, gdzie nie ma możliwości sprawnego smarowania elementu, konieczne staje się zastosowanie łożysk, których już sama konstrukcja zapewnia swobodę ruchu obrotowego. Tam, gdzie podstawą smarowania jest chociażby olej silnikowy, konieczne staje się natomiast zastosowanie rozmaitych uszczelniaczy. Z tych powodów, łożyska i uszczelniacze motocyklowe do silnika to szeroka gama produktów dostosowanych ściśle do danego miejsca w silniku.

Łożyska i uszczelniacze do silnika związane z danym miejscem lub w kompletach

Łożyska korbowodu, wału korbowego i rozrządu czy sprzęgła oraz rozmaite uszczelniacze, w tym uszczelniacze do łożysk, często wyraźnie różnią się konstrukcją i właściwościami, a przez to także zużyciem. Z tego względu, takie łożyska i uszczelniacze motocyklowe do silnika bez problemu można zakupić jako osobne produkty. Komplety łożysk i uszczelniaczy są natomiast dostępne jako zestawy elementów do danej części napędu, na przykład wału korbowego czy skrzyni biegów, rzadziej jako komplet do całego silnika.

Jak ważna jest konserwacja i uszczelnienie łożyska i całego silnika?

Utrzymanie łożysk i uszczelniaczy silnika w dobrym stanie to jedna z podstaw konserwacji silnika. W przypadku łożysk, uszkodzone lub zużyte mogą doprowadzić do poluzowania obracających się elementów i ich zniszczenia wskutek dużej prędkości obrotowej lub ograniczenia swobody ich wymaganego ruchu obrotowego. Uszkodzone lub zużyte uszczelnienie łożyska i innych elementów ruchomych silnika grozi natomiast przede wszystkim zabrudzeniem układu, a uszczelniacz do silnika wypływem oleju smarującego poza dany układ.

Uszczelniacze i łożyska silnika pod motocykl w ofercie Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości łożyska i uszczelniacze do silników wielu modeli motocykli. Oferujemy łożyska oraz uszczelniacze do łożysk i innych elementów silnika cenionych producentów, osobne i w kompletach dla danych mechanizmów. Cechy i parametry produktu są dostępne po kliknięciu na produkt.