Menu

Śruby spustu oleju

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 320
Śruba spustu oleju Romet

4,49 zł

Śruba spustu oleju Romet

   (13)
-5% Śruba mocująca filtr oleju Honda

61,46 zł

64,69 zł

Śruba mocująca filtr oleju Honda

   (1)
-5% Śruba mocująca filtr oleju Yamaha

56,87 zł

59,86 zł

Śruba mocująca filtr oleju Yamaha

   (1)

Przeglądaj według producenta

Śruby spustu oleju do Najpopularniejszych motocykli

Śruba spustu oleju dla łatwej wymiany oleju w motocyklu

Śruby spustu oleju

Śruba spustu oleju to element, który umożliwia łatwe usunięcie starego oleju z silnika motocykla. Umieszczona w dolnej części układu napędowego, śruba spustowa oleju pozwala usunąć olej z silnika dzięki grawitacji i bez potrzeby przechylania całego motocykla. Ze względu na funkcję i miejsce instalacji, śruba spustu oleju wymaga dopasowania i odpowiedniego uszczelnienia.

Śruba spustowa oleju korzysta z podstawowych praw fizyki

Olej silnikowy pracujący w układzie napędowym motocykla ulega z czasem zabrudzeniu i traci swoje właściwości. Z tego względu, niezbędna jest okresowa wymiana oleju, co wiąże się z potrzebą usunięcia starego oleju z silnika. Prostym sposobem jest tu zastosowanie grawitacji i usunięcie oleju otworem w dolnej części układu napędowego, czyli w misce olejowej. Elementem zamykającym otwór miski olejowej jest specjalna śruba spustu oleju.

Śruby spustu oleju obecne w kilku wersjach

Śruba spustowa oleju może być elementem jednolitym lub składać się z kilku części. Najczęściej spotykanym dodatkiem jest tu osobna uszczelka lub podkładka, która pozwala zabezpieczyć szczelność śruby i nie dopuszcza do wypływu oleju podczas typowego wykorzystywania motocykla. Dość popularnym rozwiązaniem jest też tak zwana magnetyczna śruba spustu oleju. Wyposażona w specjalny magnes, magnetyczna śruba spustu oleju nie tylko wyciąga z oleju niepożądane opiłki, ale tworzy z nich dodatkowe uszczelnienie spustu.

Śruby spustowe oleju wymagają dokładnego doboru i jakości

Szczególnie w przypadku śruby spustu oleju o kilku elementach, niezbędny jest dokładny dobór poszczególnych części do otworu w układzie napędowym. Źle dobrana śruba spustu oleju lub jej uszczelnienie grozi wypływem oleju podczas jazdy i przez to utratą filmu olejowego i uszkodzenie silnika.

Śruby miski oleju do wielu modeli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz śruby spustu oleju przygotowane do wielu modeli motocykli. Oferujemy standardowe i magnetyczne śruby spustu oleju, jednolite oraz wyposażone w osobne uszczelnienie, a także elementy ułatwiające usunięcie oleju z silnika. Cechy i parametry danej śruby spustu oleju znajdziesz po kliknięciu na produkt.