Menu

Fajki na świece zapłonowe do motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Fajki na świece zapłonowe do motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Fajki zapłonowe do motocykla łączą i chronią świecę

Fajki zapłonowe do motocykla to elementy, które łączą świece zapłonowe z przewodami wysokiego napięcia. Fajka zapłonowa świecy do motocykla zapewnia sprawny przepływ prądu wysokiego napięcia do zapłonu silnika i nie dopuszcza do wydostania się prądu poza układ. Uszkodzona fajka zapłonowa grozi zaburzeniem pracy zapłonu i uszkodzeniami silnika.

Fajka zapłonowa świecy do motocykla ważna dla poprawnej pracy zapłonu

W typowym silniku benzynowym motocykla, za spalanie mieszanki paliwa i powietrza w cylindrze odpowiada świeca zapłonowa. W odpowiednim momencie świeca wytwarza łuk elektryczny i doprowadza do wybuchu mieszanki. Wytworzenie łuku wymaga przy tym prądu o bardzo wysokim napięciu, dochodzącym nawet do 40 tysięcy woltów.

Taki prąd jest wytwarzany w układzie zapłonowym z prądu dostarczanego z akumulatora i dostarczany do świecy specjalnymi przewodami wysokiego napięcia. Ze względu na położenie blisko metalowych elementów cylindrów, miejscem szczególnie narażonym na wydostanie się prądu poza układ jest łączenie przewodów ze świecą. Miejsce to jest więc specjalnie obudowane elementem znanym jako fajka zapłonowa świecy do motocykla.

Fajka zapłonowa świecy do motocykla izoluje i chroni łączenie

Fajki zapłonowe do motocykla są zbudowane z tworzyw nieprzewodzących prąd. W najprostszych wersjach, takim tworzywem jest guma lub bakelit. Elastyczne materiały izolacyjne nie tylko odgradzają świecę i przewody od metalowych elementów silnika, ale też chronią połączenie przed czynnikami zewnętrznymi, przede wszystkim wilgocią. Niezwykle ważny jest przy tym dobór fajki do świecy i jakość odpornego na wysokie temperatury materiału stosowanego w fajce. Nawet najprostsze materiały muszą utrzymać swoje właściwości mimo temperatur pracy świecy.

Fajka świecy świecąca motocyklowa lub retro urozmaica wygląd

Fajki zapłonowe do motocykla można niekiedy spotkać w urozmaiconej formie. Przykładem jest fajka świecy świecąca motocyklowa, popularna szczególnie w skuterach. Obecna w niej dioda świecąca (LED) zapala się w momencie przepływu prądu, co wzbogaca wygląd jednośladu szczególnie w nocy. Fajka zapłonowa typ retro do motocykla to natomiast ukłon w stronę starszych modeli jednośladów.

Takie fajki zapłonowe wykorzystują nowoczesne materiały izolacyjne ukształtowane tak, by przypominać oryginalne elementy wykorzystywane w historycznych jednośladach. W wielu przypadkach fajki zapłonowe są nawet barwione na wzór materiału stosowanego w ich pierwotnych wersjach.

Klasyczna, urozmaicona bądź też fajka świecy typ retro do motocykla w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości fajki zapłonowe do motocykla w wielu odsłonach. Oferujemy fajki zapłonowe cenionych producentów, na czele z japońskim specjalistą w zakresie układu zapłonowego, NGK. Obok samych fajek, w ofercie mamy też fajki zapłonowe połączone z przewodami wysokiego napięcia. Cechy i parametry danej fajki znajdziesz klikając na produkt.