Menu

Uszczelniacze otworu na świece

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 47

-10% Uszczelniacz otworu na świecę Athena

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 21,48 zł

19,33 zł

21,48 zł

Uszczelniacz otworu na świecę Athena

Uszczelniacze otworu na świece do Najpopularniejszych motocykli

Uszczelniacze otworu na świecę do zadań specjalnych w zapłonie

Uszczelniacz otworu na świecę to typ uszczelniaczy przeznaczony specjalnie do umieszczenia w gnieździe świecy zapłonowej. Osobne lub połączone w jeden układ, uszczelniacze otworu na świecę chronią gniazdo świecy przed olejem krążącym w silniku i zanieczyszczeniami. Uszkodzony uszczelniacz otworu na świecę grozi problemami z pracą zapłonu, a przez to całego silnika motocykla.

Uszczelka otworu świecy zapłonowej dla szczelności miejsca osadzenia świecy

Szczególnie w przypadku motocykli, świeca zapłonowa jest przy silniku osadzana w specyficzny sposób. O ile jej wewnętrzna część wchodzi bezpośrednio do cylindra, część zewnętrzna wystaje poza blok, połączona specjalnymi przewodami z układem elektrycznym. W efekcie, niezbędnym elementem staje się tu uszczelniacz otworu na świecę. Określany niekiedy jako uszczelka gniazda świecy, uszczelniacz otworu na świecę nie dopuszcza do wypływu płynów krążących wewnątrz silnika, jak i do ich zabrudzenia lub dostania się tam wilgoci.

Uszczelniacze otworu na świecę wymagają dopasowania do układu

Wbrew pozorom, uszczelniacze otworu na świecę są produktami dedykowanymi konkretnym modelom silników. Jest to związane zarówno ze ściśle określonymi rozmiarami gniazda i świecy, jak i czynnikami, na które narażona jest uszczelka otworu na świecę w danym silniku. Widać to szczególnie, gdy uszczelka otworu świecy jest złożonym produktem obejmującym kilka gniazd. Nawet pojedyncza, niewyróżniająca się spośród innych produktów uszczelka otworu świecy Yamaha, Honda czy BMW jest w praktyce przygotowana do montażu w konkretnej konstrukcji.

Uszkodzona uszczelka otworu świecy zapłonowej groźna dla silnika

Prosta uszczelka otworu świecy zapłonowej wydaje się też mało dokuczliwa w przypadku jej uszkodzenia. Te natomiast mogą być naprawdę poważne, gdyż uszkodzenie grozi wyciekiem lub zabrudzeniem oleju silnikowego, albo też dostaniem się zabrudzeń do wnętrza cylindra. Z tych powodów, uszkodzona uszczelka otworu świecy wymaga jak najszybszej wymiany, a nowy uszczelniacz otworu świecy należy dobrać i zainstalować ściśle według wymagań producenta.

Wysokiej jakości uszczelniacze otworu na świecę w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości uszczelki otworu świecy w wielu rozmiarach i kształtach. Oferujemy dedykowane uszczelki gniazda świecy renomowanych producentów, w tym Athena, pojedyncze i jako układ połączonych ze sobą uszczelek. Cechy, parametry i inne informacje na temat danej uszczelki znajdziesz po kliknięciu na produkt.