Menu

Ograniczniki prędkości motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Ograniczniki prędkości motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Ogranicznik prędkości dla ograniczenia ryzyka jazdy jednośladem

ograniczniki prędkości

Ogranicznik prędkości w motocyklu to element związany ściśle z redukcją prędkości maksymalnej motocykla. Stosowane najczęściej dla spełnienia wymagań prawnych, ograniczniki prędkości rozmaite parametry jednośladu lub nie pozwalają jego mechanizmom na osiągnięcie parametrów ponad tych dla pożądanej prędkości granicznej.

Ogranicznik prędkości pozwala na użytkowanie pojazdu młodym kierowcom

Popularnym wyznacznikiem bezpieczeństwa jazdy na drodze jest prędkość osiągana przez dany pojazd. Z tego powodu, jednym z najczęściej stosowanych sposobów na ograniczenie ryzyka na drodze jest określenie dozwolonej prędkości. W przypadku motocykli, taką ograniczniki prędkości stosuje się głównie w mniejszych pojazdach. Wyposażony w obowiązkowy ogranicznik prędkości skuter może być użytkowany przez bardzo młodego i niedoświadczonego użytkownika.

Ogranicznik prędkości w motocyklu mechaniczny lub elektroniczny

Ogranicznik prędkości w motocyklu może mieć kilka postaci. Mechaniczny ogranicznik prędkości uniemożliwia elementom motocykla osiągnięcie określonej pozycji po przekroczeniu dozwolonej prędkości, na przykład pełnego otwarcia przepustnicy lub maksymalnego przełożenia skrzyni biegów skutera. Elektroniczne ograniczniki prędkości redukują maksymalną prędkość przez ingerencję w sterowanie silnika, rzadziej bezpośrednio w zapłon. Przez taki ogranicznik prędkości motocykl utraci moc silnika w momencie, gdy jednoślad osiągnie dozwoloną prędkość.

Rozmaite ograniczniki prędkości do motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz ograniczniki prędkości przygotowane do różnych modeli motocykli i skuterów. Oferujemy ograniczniki mechanicznie i elektroniczne do skuterów i dużych jednośladów. Cechy i parametry danego ogranicznika są dostępne po kliknięciu na produkt.