Menu

Ograniczniki mocy motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 999

Ograniczniki mocy motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Ograniczniki mocy dla ograniczenia ogólnej zrywności motocykla

Ogranicznik mocy to element, który zmniejsza maksymalną moc silnika możliwą do przekazania na koło napędowe motocykla. Dostępne w różnej formie, ograniczniki mocy pozwalają nie tylko zmniejszyć prędkość maksymalną motocykla, ale i ryzyko przesilenia jego układu napędowego.

Ogranicznik mocy motocykla dla niedoświadczonych użytkowników

Ograniczniki w motocyklu są kojarzone najczęściej z chęcią poruszania się jednośladem przez mniej doświadczonych użytkowników. Choć teoretycznie wyznacznikiem była tu prędkość maksymalna i zastosowanie ograniczników prędkości, obecnie nawet niewielkie silniki motocykli potrafią bardzo gwałtownie zwiększyć prędkość. By wyeliminować takie ryzyko, rozwiązaniem jest ogranicznik mocy motocykla zmniejszający maksymalną moc silnika.

Ograniczniki w motocyklu mechaniczne lub elektroniczne

Typowy, mechaniczny ogranicznik mocy to zestaw elementów ograniczających ruch przepustnicy. Tak dławiący motocykl ogranicznik mocy nie pozwala na przepływ do silnika maksymalnej możliwej ilości powietrza, a przez to także paliwa. W nowszych układach sterowanych przez komputer, moc można obniżyć wykorzystując elektroniczny ogranicznik mocy motocykla. Zaletą takiego ogranicznika jest możliwość ustawienia konkretnej granicy mocy, na przykład dostosowanie silnika ściśle do wymogów prawnych.

Rozmaite motocyklowe ograniczniki mocy w Gmoto.pl

U nas znajdziesz ograniczniki mocy do instalacji w wielu modelach motocykli. Oferujemy ograniczniki mocy mechaniczne i elektroniczne, dostępne także z plombą ujawniającą usunięcie ogranicznika. Cechy i parametry ogranicznika są dostępne po kliknięciu na produkt.