Menu

Mechaniczne ograniczniki prędkości i mocy

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 145

Mechaniczne ograniczniki prędkości i mocy do Najpopularniejszych motocykli

Mechaniczne ograniczniki prędkości i mocy popularne w mniejszych jednośladach

Mechaniczne ograniczniki prędkości i mocy służą do zdławienia silnika lub ograniczenia ruchu układu przekazującego moc na koła bez potrzeby użycia komputera. Dzięki ograniczeniom w pracy układu, układ przekazuje na koła tylko część mocy jednostki napędowej, a motocykl rozwija adekwatną do tej mocy prędkość. Stosowane szczególnie w mniejszych motocyklach mechaniczne ograniczniki mocy są łatwe w montażu, jednak błąd w tym zakresie może uszkodzić dany układ.

Mechaniczny ogranicznik mocy prostym sposobem na zdławienie silnika

Układy elektronicznie kontrolujące pracę silnika sprawiły, że w nowoczesnych motocyklach stosuje się ograniczniki elektroniczne. W mniejszych jednośladach bez takich układów, rozwiązaniem jest ogranicznik mechaniczny. Ograniczniki prędkości takie, jak dławiki montowane są do przewodów biegnących do silnika, przy przepustnicy lub przy silniku. Typowym przykładem są te związane z pompą wtryskową silnika, albo też pierścienie w układzie przeniesienia napędu. Przez zmniejszenie dawki paliwa podawanej do silnika ogranicznik prędkości kontroluje przepływ płynów lub ruch układu, a przez to nie pozwala na jego pracę z pełną wydajnością i uzyskania żądanej prędkości wyższej, niż ograniczenie.

Ogranicznik prędkości mechaniczny wymaga doboru do układu

Choć homologowany ogranicznik prędkości montowany przy silniku ma niewielkie wymiary i należy do prostych w montażu, ważna jest jego precyzja i dobór ogranicznika do układu. W przeciwnym wypadku mechaniczny ogranicznik mocy nie tylko nie spełni swojej roli, ale i uszkodzi ważne elementy jednostki centralnej, szczególnie ruchome. Należy też pamiętać o oczekiwanym ograniczeniu i wybrać taki ogranicznik prędkości mechaniczny, którego skutkiem będzie zmniejszenie prędkości maksymalnej do konkretnego poziomu.

Mechaniczne ograniczniki mocy i prędkości w Gmoto.pl

W naszej ofercie znajdziesz mechaniczne ograniczniki prędkości różnych typów. Oferujemy ograniczniki stosowane przy silniku i w układzie przeniesienia napędu do wielu modeli motocykli i o różnym stopniu ograniczenia prędkości. Cechy i parametry ogranicznika znajdziesz po kliknięciu na produkt.