Menu

Paski napędowe do motocykli

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 453

-10% Pasek napędowy JT  JTB1211

54,44 zł

60,49 zł

Pasek napędowy JT JTB1211

Paski napędowe do motocykli do Najpopularniejszych motocykli

Paski napędowe motocyklowe wciąż obecne w dużych jednośladach

Paski napędowe do układów napędowych motocykli to elementy stosowane w niektórych modelach w miejscu tradycyjnego łańcucha lub wałka napędowego. W przeciwieństwie do skuterów, w dużych jednośladach paski napędowe są w dużej mierze wykorzystywane wskutek tradycji. Z drugiej strony, paski napędowe mają swoje zalety, które cenią sobie posiadacze takich jednośladów.

Pasek napędowy motocyklowy wciąż popularny w jednośladach

Motocyklowy pasek napędowy to w praktyce najstarszy sposób przeniesienia mocy silnika na tylne koło. Wykorzystujący pasek napędowy motocykl z czasem stracił jednak prym na rzecz jednośladu przenoszącego moc na koło przez łańcuch, a zmienionej formie można go znaleźć głównie u skutera. Mimo tego, niektórzy producenci wciąż wykorzystują paski napędowe motocyklowe nawet w swoich najnowszych konstrukcjach, czego najlepszym przykładem jest marka Harley Davidson czy klasyczne jednoślady Triumph i Yamaha.

Jedną z przyczyn, dla których paski napędowe do motocykla wciąż znajdują zastosowanie, jest ich elastyczność i brak potrzeby regularnej obsługi. Ta, przy odpowiedniej ochronie paska sprowadza się w praktyce do jego okresowej regulacji, w przeciwieństwie do czynności związanych z łańcuchem. Tak jak łańcuch do motocykla, pasek napędowy motocyklowy wymaga natomiast mycia, bez którego motocyklista będzie przede wszystkim słyszał niekomfortowe piszczenie paska w trakcie jazdy. Z drugiej strony zadbany, wysokiej jakości pasek napędowy motocyklowy jest w stanie wytrzymać przejazd nawet 25 tysięcy kilometrów.

Solidne motocyklowe paski napędowe w ofercie Gmoto.pl

U nas znajdziesz paski napędowe motocyklowe do różnych modeli jednośladów wyposażonych w ten element. Oferujemy wysokiej jakości paski napędowe motocyklowe, w tym paski napędowe Continental do znanych jednośladów amerykańskich. Cechy i parametry paska są dostępne po kliknięciu na produkt.