Menu

Motocyklowe ogniwa łańcuchowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 131

Przeglądaj według producenta

Motocyklowe ogniwa łańcuchowe do Najpopularniejszych motocykli

Ogniwa łańcuchowe do motocykla

Pojedyncze ogniwa łańcucha napędowego to elementy przydatne podczas nagłego uszkodzenia części układu lub wymiany związanych z nim zębatek. Dzięki pojedynczym ogniwom, miejscowo uszkodzony łańcuch napędowy można przywrócić do pierwotnego stanu bez potrzeby wymiany całego elementu albo wydłużyć do parametru niezbędnego dla nowego układu zębatek.

Łańcuch motocyklowy rozłożony na czynniki pierwsze

Ze względu na jego umiejscowienie, motocyklowy łańcuch napędowy jest narażony nie tylko na okresowe zużycie, ale i nagłe uszkodzenie. Nierzadko dochodzi wówczas do miejscowego zniszczenia, które wymaga jedynie wymiany kilku ogniw. Naprzeciw takiej sytuacji producenci wyszli z ofertą zakupu takich pojedynczych ogniw, dzięki któremu łańcuch można przywrócić do pierwotnego stanu. Dość podobną sytuacją jest zmiana dedykowanych zębatek na nietypowe. Razem z taką zmianą, często należy także wtedy zmienić długość łańcucha. Zamiast kupować nowy łańcuch napędowy motocykl można wyposażyć w łańcuch wydłużony o kilka nowych ogniw.

Przy takiej wymianie lub modyfikacji, kluczowy jest jednak wybór konkretnego ogniwa. Zwykle ogniwa różnych łańcuchów w ogóle nie będą pozwalały na ich połączenie. Jeśli jednak tak się stanie, może to przynieść tragiczne konsekwencje w postaci nagłego zerwania łańcucha podczas jazdy. Pojedynczych ogniw nie należy także stosować w przypadku dłuższego użytkowania łańcucha. Zużycie łańcucha wpływa na jego parametry, przez co nowe pojedyncze ogniwo będzie się od pozostałych dość wyraźnie różniło. W takim przypadku lepiej zakupić cały nowy łańcuch.

Łańcuchy motocyklowe także w częściach w ofercie Gmoto.pl

W naszym sklepie internetowym znajdziesz pojedyncze ogniwa do wielu łańcuchów stosowanych w motocyklach. Oferujemy wysokiej jakości ogniwa renomowanych producentów łańcuchów takich, jak DID, JMT, RK czy JT. Cechy i parametry ogniwa są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.