Menu

Krzyżaki napędowe motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 81

Krzyżaki napędowe motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Krzyżaki napędowe podstawą łączenia wałów napędowych pojazdów

Krzyżak napędowy to element wykorzystywany do łączenia wałów napędowych w przegubie Cardana. Wykorzystywane w motocyklach i pojazdach czterokołowych ATV i quad przy wałach kardana krzyżaki napędowe pozwalają na sprawnie przenoszenie mocy między wałami umieszczonymi pod kątem nawet ponad dwudziestu stopni.

Krzyżaki wałów napędowych wciąż szeroko wykorzystywane

Główną zaletą, przez którą krzyżaki wałów napędowych wciąż znajdują szerokie zastosowanie choćby w pojazdach terenowych, jest ich wytrzymałość. Przeguby asynchroniczne są ulegają uszkodzeniu dopiero przy bardzo dużej, chwilowej sile niszczącej. Przy odpowiedniej konserwacji, krzyżak napędowy może więc wystarczyć na cały okres eksploatacji pojazdu.

Aby utrzymać ich zalety, o krzyżaki wałów napędowych warto zadbać

Trwałość krzyżaków wałów napędowych zależy głównie od poziomu smarowania i zabrudzenia łożysk. Przy pojazdach ATV warto po każdej podróży w teren sprawdzić i oczyścić krzyżak przegubu napędowego, aby błoto czy brud nie pozostały w łożyskach i nie doprowadziły do zużycia ramion krzyżaka.

Objawem zużycia krzyżaka jest specyficzne stukanie w podwoziu. Powodem są tu zwykle luzy i wibracje w łożyskach krzyżaków wałów napędowych, które zwykle kwalifikują krzyżak przegubu napędowego do wymiany. Tylko niekiedy, luzy można zniwelować za pomocą zmiany długości wałów napędowych.

Solidne krzyżaki napędowe w ofercie Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są krzyżaki napędowe do różnych modeli pojazdów ATV. Oferujemy krzyżaki wałów napędowych renomowanej firmy All Balls z podstawowym zestawem uszczelnień. Cechy i parametry danego krzyżaka są dostępne po kliknięciu na produkt.