Menu

Prowadnice łańcucha motocyklowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Prowadnice łańcucha motocyklowego do Najpopularniejszych motocykli

Prowadnice łańcucha utrzymują łańcuch w układzie przeniesienia napędu

Prowadnice łańcucha to elementy służące do zapewniania prawidłowego przebiegu łańcucha motocyklowego. Umieszczone w newralgicznym punkcie układu przeniesienia napędu, prowadnice łańcuchów rolkowych nie dopuszczają do spadku łańcucha nawet podczas agresywnej jazdy. Ze względu na wymagane właściwości ślizgowe i funkcję, prowadnice do łańcuchów rolkowych stosowanych w motocyklach są wykonywane przede wszystkim z wytrzymałych tworzyw sztucznych, nie wpływających na żywotność samego łańcucha.

Do czego przydaje się prowadnica łańcucha w motocyklu?

W trakcie pracy, łańcuch motocykla jest narażony nie tylko na siły bezpośrednio związane z układem napędowym. Podczas jazdy, na łańcuch mogą działać również siły bezwładności, co jest szczególnie widoczne w przypadku jednośladów typu enduro czy cross. Skierowane często w kierunku innym, niż zgodnym z kierunkiem pracy łańcucha, siły te narażają nie tylko układ napędowy na szwank, ale i kierowcę na niebezpieczeństwo.

Dla ograniczenia ryzyka spadku łańcucha i polepszenia skuteczności jego pracy, szczególnie w motocyklach terenowych stosowane są prowadnice do łańcucha, czyli mechanizmy mocowania naprowadzające łańcuch na zębatkę i służące do zapewniania prawidłowego przebiegu łańcucha.

Prowadnice do łańcuchów rolkowych skuteczne przy dobrym montażu i jakości

Prowadnica łańcucha do motocykla montowana jest w miejscu mocowania, gdzie wskutek największego luzu istnieje największe ryzyko spadku łańcucha. W efekcie, prowadnice łańcuchów rolkowych znajdziemy najczęściej tuż przed miejscem wejścia łańcucha na tylną zębatkę. O ile jednak prowadnica łańcucha zniweluje tam ryzyko luzu dla układu, luz łańcucha podczas wejścia na prowadnicę może poskutkować tarciem i drganiami.

Z tego powodu, prowadnice łańcuchów rolkowych są wykonywane głównie z tworzyw sztucznych. Lekkie, wytrzymałe i odporne na ścieranie prowadnice do łańcuchów eliminują drgania i hałas oraz zachowują dobre właściwości ślizgowe ograniczające tarcie. Tarcie łańcucha, drgania i zwiększony hałas to podstawowe oznaki zużycia lub przekrzywienia prowadnicy. W takim przypadku prowadnice do łańcucha należy wymienić, a sprawną regularnie kontrolować, by ograniczyć skutki ewentualnego uszkodzenia.

Motocyklowa prowadnica łańcucha dostępna w Gmoto.pl

U nas znajdziesz prowadnice łańcucha renomowanych producentów, na czele z firmami UFO i Polisport specjalizującymi się elementach przeniesienia napędu. Oferujemy wytrzymałe, lekkie prowadnice łańcucha przygotowane do wielu modeli motocykli. Cechy i parametry prowadnicy są dostępne po kliknięciu na produkt.