Menu

Deflektory motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 159

Deflektor motocyklowy ZR

199,00 zł

Deflektor motocyklowy ZR

            (9)

Deflektor motocyklowy NC

199,00 zł

Deflektor motocyklowy NC

            (9)

Deflektor motocyklowy

199,16 zł

Deflektor motocyklowy

            (6)

Deflektory motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Deflektory motocyklowe dla jeszcze lepszej ochrony z przodu

Deflektor motocyklowy to dodatkowy element przedniej części jednośladu, który kieruje strumień powietrza poza powierzchnię ciała kierowcy. Dzięki deflektorowi, motocyklista nie będzie podczas jazdy czuł wyraźnego naporu i uderzeń powietrza na kask czy nogi. Nowoczesne, odporne na pęknięcia i nie wymagające wykonywania dodatkowych otworów deflektory motocyklowe stanowią bardzo praktyczny dodatek poprawiający komfort jazdy jednośladem.

Typowe deflektory motocyklowe związane z szybami jednośladów

Szczególnie w przypadku wysokich motocyklistów, nawet duża przednia szyba jednośladu nie wyeliminuje naporu powietrza na kask kierowcy. Skutkiem takiego naporu jest nie tylko siła z jaką musi walczyć motocyklista, ale i nieprzyjemny szum czy pozostałości po rozbitych owadach, co wyraźnie obniża komfort jazdy. Normalnym rozwiązaniem tego problemu wydaje się być wymiana szyby na wyższą.

Nie jest to jednak wybór tani, przez co wielu motocyklistów decyduje się na inną opcję: podwyższenie progu szyby wykorzystując deflektor motocyklowy. Tak zwany deflektor motocyklowy wysoki jest nie tylko tańszy, ale i łatwiejszy w regulacji. Dzięki zmianie wysokości oraz kąta nachylenia dodatkowej szyby, użytkownik motocykla może bez problemu dostosować deflektor do swoich potrzeb.

Deflektor motocyklowy uniwersalny, ale i dedykowany do jednośladu

Typowe deflektory to nowoczesne, trwałe i jednocześnie wystarczająco elastyczne materiały, które pozwalają na dostosowanie deflektora do kształtu niemal dowolnej przedniej szyby. Coraz częściej, mocowania nie wymagają wiercenia szyby, utrzymując deflektor na miejscu nawet przy jeździe z dużą prędkością.

Wiele modeli motocykli ma jednak także deflektory przygotowane specjalnie do oferowanych tam szyb. Taki dedykowany deflektor zapewnia jeszcze lepszą stabilizację, a często także niweluje jedną z głównych wad deflektorów, czyli wpływ na wygląd motocykla, który szczególnie w przypadku motocykli chopper i cruiser zaburza styl jednośladu odbierając przedniej szybie jej jednolity kształt.

Motocyklowe deflektory na nogi dla ochrony dolnych partii ciała i motocykla

Obok klasycznych deflektorów na szyby, na rynku znajdziemy też deflektory motocyklowe na nogi. Elementy montowane przy lagach amortyzatora lub po bokach przodu nadwozia, podobnie jak deflektory na szybę uchronią kierowcę przed oporem powietrza i wiatrem, brudem czy wadami, a przez to poprawią komfort jazdy. W niektórych przypadkach deflektor motocyklowy niski chroni nie tylko nogi kierowcy, ale i elementy, do których jest mocowany, szczególnie w przypadku klasycznych jednośladów z odsłoniętymi mechanizmami.

Deflektory motocyklowe na szybę i nogi kierowcy w Gmoto.pl

U nas znajdziesz dedykowane i uniwersalne deflektory motocyklowe do szyb i dolnych elementów jednośladów. Oferujemy standardowe deflektory przygotowane do montażu w jednośladach turystycznych, jak i bardziej stylowe przygotowane pod motocykle typu chopper/cruiser. Cechy i parametry poszczególnych deflektorów dostępne są po kliknięciu na produkt.