Menu

Szyby motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 9625
Szyba mała jasna Chopper

331,99 zł

Szyba mała jasna Chopper

   (38)
Szyba duża jasna Choper

370,20 zł

Szyba duża jasna Choper

   (23)
Szyba - owiewka

119,78 zł

Szyba - owiewka

   (2)
Szyba do skuterów

65,00 zł

Szyba do skuterów

   (5)
Szyba mała ciemna Chopper

329,70 zł

Szyba mała ciemna Chopper

   (2)

Szyby motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Szyby do motocykla

Przednie szyby w motocyklach są elementami wpływającymi na wiele czynników. Najczęściej wykorzystywane są do poprawienia komfortu jazdy i bezpieczeństwa motocyklisty. Z tego względu, szyby są wykorzystywane głównie przez miłośników dłuższych wyjazdów lub jazdy typowo miejskiej. Aby jednak szyba spełniła swoją rolę, niezbędny jest odpowiedni jej dobór do wysokości motocyklisty. W zależności od typu jednośladu, szyby mogą mieć bardzo różne kształty. Ich podstawowa zaleta pozostaje jednak taka sama: w trakcie jazdy szyba zmniejszy napór powietrza na motocyklistę, modyfikując aerodynamikę motocykla. Dodatkowo, szyba może także ochronić kierowcę przed zabrudzeniami i innymi problemami, np. deszczem, żwirem czy owadami. Cechy te sprawiają, że szyby są wykorzystywane często nawet przez fanów jednośladów typu naked, w których z zasady rezygnuje się z owiewek.

Sama modyfikacja aerodynamiki jest również cechą, przez którą szyby są wykorzystywane w motocyklach sportowych. Tu jednak szyby spełniają swoją rolę głównie, gdy motocyklista przyjmuje pozycję „sportową”. Na drugim końcu tej skali są natomiast szyby w motocyklach typu chopper/cruiser. Ich ważną cechą jest tu wpływ na wygląd jednośladu, właściciele dobierając je pod kątem swoich preferencji. Dobór szyby nie jest jednak rzeczą prostą. Prócz typu motocykla, należy zwrócić uwagę także na typ zamocowania. Najlepszym jest montaż czteropunktowy, zapewniający szybie lepszą stabilność w porównaniu do, łatwiejszej w montażu, szyby zamocowanej tylko w dwóch punktach. Ten drugi typ mocowania spotyka się najczęściej w szybach uniwersalnych, możliwych do montażu w wielu modelach jednośladów.

Osobną kwestią jest możliwość zdjęcia szyby już po jej zamocowaniu. Tu szyby dzieli się na montowane stale i tzw. szybkiego montażu. Te drugie, dzięki specjalnym uchwytom, są możliwe do zdjęcia w kilka sekund. Oprócz tej możliwości, zaletą szyb szybkiego montażu jest także ich niewielki opór w razie wypadku i „przelotu” motocyklisty przez kierownicę. Z tego samego powodu, szyby szybkiego montażu nie są jednak tak stabilne, jak szyby montowane stale.

Jeszcze jedną cechą jest typ materiału, z którego wytworzona jest szyba. Obecnie producenci rezygnują z tańszego akrylu na rzecz materiałów droższych, ale łatwiejszych do formowania i lepiej zachowujących się w trakcie ewentualnego wypadku. Wówczas szyba wykonana np. z poliwęglanu nie pęknie i nie pozostawi ostrych krawędzi, które mogą nawet zagrozić zdrowiu i życiu motocyklisty. W końcu, kwestią niezbędną do odpowiedniego wyboru szyby jest wysokość samego motocyklisty. Nawet najlepsza szyba nie spełni swojej roli, gdy będzie zbyt niska. Taka szyba skieruje powietrze nie ponad kierowcę, ale wprost na jego głowę, potęgując negatywne skutki naporu. Z drugiej strony, nieodpowiednim jest również wybór szyby zbyt wysokiej, gdyż jej zabrudzenie po dłuższym czasie także pogorszy komfort jazdy.

W naszej ofercie dostępne są szyby motocyklowe do wielu typów i modeli motocykli. Oferujemy szyby do jednośladów sportowych i turystycznych oraz naked i chopper/cruiser, zarówno uniwersalne, jak i dedykowane, przeznaczone do konkretnego modelu motocykla. Cechy i parametry danej szyby oraz lista modeli, do których pasuje dana szyba dostępne są po kliknięciu na konkretny produkt.