Menu

Płozy do skutera śnieżnego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 248

Płozy do skutera śnieżnego do Najpopularniejszych motocykli

Płozy do skutera śnieżnego podstawą kontaktu zawieszenia z powierzchnią

Płozy do skutera śnieżnego to podstawowe elementy kontaktu przedniego zawieszenia skutera z podłożem. Odpowiednio szerokie i wytrzymałe, płozy skutera śnieżnego zapewniają stabilność pojazdu nawet przy dużej prędkości i skuteczne niwelowanie uderzeń czy drgań przez zawieszenie.

Jakie zadania pełnią płozy do skutera śnieżnego podczas jazdy?

Ze względu na cechy pokonywanego terenu, skutery śnieżne wyraźnie różnią się od motocykli czy nawet czterokołowców. Czołowym tego przykładem są płozy umieszczone w miejscu, gdzie standardowo znajdowałyby się koła pojazdu. Długie i szerokie płozy pozwalają rozłożyć ciężar skutera na większej powierzchni, a przez to zmniejszyć opór stawiany przez śnieg i ryzyko ugrzęźnięcia.

Aby jednak płozy do skuterów śnieżnych spełniły swoją rolę, wymaga się od nich kilku kluczowych cech. Obok odpowiednich kształtów i wymiarów, muszą być one wytrzymałe, w tym odporne na przeszkody, na które może natknąć się skuter śnieżny w trakcie jazdy. Niezwykle ważne jest tu też mocowanie płozy do skutera śnieżnego. Mocowanie pozwoli nie tylko utrzymać płozy, ale też zmienić ich położenie oraz przejąć działające na nie siły przez zawieszenie.

Uszkodzenie płozy do skuterów śnieżnych nie zawsze widoczne od razu

Uszkodzenie płozy do skuterów śnieżnych grozi poważnymi problemami podczas jazdy. Najbardziej wyraźne będzie pęknięcie i złamanie stawiające wyraźny opór. Bardziej niebezpieczne będzie jednak uszkodzenie płozy do skutera śnieżnego odczuwalne nie wprost, ale na przykład pogorszeniem skuteczności zmiany kierunku jazdy. Tu dużą rolę odgrywają osobne [cat:4835 i często to ich uszkodzenie jest powodem problemów ze sterowaniem skuterem. W każdym przypadku, taka awaria może przynieść tragiczne konsekwencje podczas szybszej jazdy, dlatego wszelkie oznaki uszkodzeń należy sprawdzić, a uszkodzone elementy wymienić.

Płozy do skutera śnieżnego, ich mocowania i części zamienne w Gmoto.pl

U nas znajdziesz płozy do skutera śnieżnego renomowanych producentów części zamiennych do skuterów. Oferujemy płozy do skutera śnieżnego kompletne oraz poszczególne elementy, standardowe i przygotowane do modyfikacji pojazdu. Cechy i parametry danego elementu znajdziesz klikając na produkt.