Menu

Ślizgi płozy

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 143

Ślizgi płozy do Najpopularniejszych motocykli

Ślizgi płozy do skutera śnieżnego podstawą sterowania skuterem

Ślizgi płozy do skutera śnieżnego to kluczowe elementy kontaktu płozy z podłożem. Odpowiedni ślizg płozy skutera śnieżnego zapewnia kontrolę nad maszyną, sprawną zmianę kierunku jazdy, a także żywotność płozy. Zużyty ślizg płozy do skuterów lub jego brak poważnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy skuterem śnieżnym.

Ślizg płozy skutera śnieżnego zapewnia zmianę kierunku jazdy

W teorii, elementem kontaktu przedniego zawieszenia skutera śnieżnego z podłożem są płozy. Ich kształt i szerokość stawiałyby jednak zbyt mały opór przy zmianie położenia i nie pozwalałby na skuteczną zmianę kierunku jazdy. Z tego względu, podstawą każdej płozy są wąskie, wytrzymałe ślizgi płozy. Dzięki swojej wąskiej konstrukcji, ślizg płozy stawia dużo większy opór w momencie skrętu płozy, a przez to skutecznie zmienia kierunek ruchu skutera śnieżnego.

Ślizgi płozy skutera śnieżnego narażone na rozmaite czynniki podczas jazdy

Ze względu na funkcję, ślizgi płozy do skuterów śnieżnych są elementami najbardziej narażonymi na zużycie. Typowy ślizg płozy do skutera śnieżnego wymaga wytrzymałości nie tylko wskutek sił działających na niego podczas skrętu, ale też tarcia i uderzeń w przeszkody. Z tych powodów, nowoczesne ślizgi płozy do skutera śnieżnego są wytwarzane z wyjątkowo wytrzymałych materiałów, w tym węglików spiekanych. Niezwykle ważny staje się tu też ich poprawny montaż i wymianę w razie uszkodzenia. Inaczej nawet najlepszy ślizg narty skutera śnieżnego nie spełni swojej funkcji i zagrozi uszkodzeniem przedniego zawieszenia oraz utratą kontroli nad skuterem.

Wytrzymałe ślizgi płozy do skuterów śnieżnych w Gmoto.pl

U nas znajdziesz ślizgi płozy do skuterów śnieżnych cenionych producentów akcesoriów do tych pojazdów, na czele ze Sno-Stuff. Oferujemy ślizg do skuterów śnieżnych Ski-Doo, Yamaha, Polaris i innych, standardowe oraz modyfikujące parametry zawieszenia. Cechy i parametry ślizgu znajdziesz klikając na produkt.