Menu

Zaślepka systemu AIS

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 27

Zaślepka systemu AIS do Najpopularniejszych motocykli

Zaślepki systemu AIS dla poprawy pracy silnika w wyczynowym motocyklu

Zaślepki systemu AIS to elementy zamykające dopływ powietrza do układu dopalającego paliwo w wydechu motocykla. Zaślepki poprawiają pracę nowoczesnych sond lambda i pozwalają usunąć elementy systemu AIS wpływające na osiągi jednośladu. Zaślepka systemu AIS jest stosowana głównie w motocyklach sportowych i wyczynowych.

Zaślepka systemu AIS pozwala usunąć system niepożądany na torze

System AIS, czyli system powietrza wtórnego (Air Induction System) to szereg elementów, które kierują pewną ilość dostarczanego świeżego przefiltrowanego powietrza z układu dolotowego tuż za zawór wydechowy. Powietrze, a konkretnie zawarty w nim tlen, w połączeniu z wysoką temperaturą spalin pozwala dopalić resztki paliwa i inne substancje wychodzące z kanału wylotowego w celu zmniejszenia emisji szkodliwych związków do atmosfery. Dzięki systemowi AIS można w prosty sposób usunąć ze spalin najbardziej szkodliwe związki chemiczne. W niektórych przypadkach, System AIS pogarsza jednak wymagane parametry silnika, co szkodzi szczególnie w przypadku motocykli sportowych. W takich przypadkach, dopływ powietrza do wydechu jest blokowany przez zaślepki systemu AIS.

Gdzie i jakie zalety daje wykorzystanie zaślepki systemu AIS?

Głównym powodem stosowania zaślepki systemu AIS jest wpływ systemu na pracę nowoczesnych, szerokopasmowych sond Lambda. Dostarczanie świeżego przefiltrowanego powietrza do spalin utrudnia sondzie Lambda określenie ilości tlenu w spalinach wychodzących z silnika, a przez to zoptymalizowanie jego pracy. Usunięcie całego systemu i stosowanie zaślepek systemu w miejscach łączenia z układami umożliwia precyzyjne strojenie silnika bez zaburzeń. Obok niego, plusem jest redukcja masy oraz brak konieczności serwisowania systemu. Z tych powodów zaślepka systemu AIS jest często stosowana w motocyklach sportowych i wyczynowych użytkowanych poza drogami publicznymi.

Zaślepka systemu AIS do różnych modeli motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz zaślepki systemu AIS do różnych modeli motocykli. Oferujemy zaślepki systemu powietrza wtórnego przygotowane do motocykli Yamaha, Kawasaki i innych stosujących takie rozwiązanie. Cechy i parametry zaślepki znajdziesz po kliknięciu na produkt.