Menu

Zawory ssące

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 1002

Zawór ssący i wydechowy ATV Bashan 250 kpl

42,15 zł

Zawór ssący i wydechowy ATV Bashan 250 kpl

            (1)

Zawór ssący ATV 250 STXE

29,00 zł

Zawór ssący ATV 250 STXE

            (1)

Zawory ssące do Najpopularniejszych motocykli

Zawory ssące silnikowe dla kontroli przepływu płynów do cylindrów

Zawory ssące to elementy silnika spalinowego odpowiedzialne za przepływ powietrza lub mieszanki do komory spalania. Obecne w głowicy silnika, zawory ssące oddzielają układ dolotowy od cylindra, umożliwiając przepływ tylko przy odpowiedniej pozycji rozrządu. Uszkodzony zawór ssący grozi problemami z pracą silnika i uszkodzeniami w układzie dolotowym.

Zawór ssący pozwala wprowadzać płyny przy odpowiednim położeniu tłoka

Zawory ssące i zawory wydechowe to kluczowe elementy przestrzeni spalania mieszanki paliwowo powietrznej. Obecny pojedynczy lub grupami, zawór ssący i zawór wydechowy pozwala kontrolować przepływ płynów przez komorę spalania, uzależniając go od położenia tłoków. Zawór ssący jest w tym układzie związany z wprowadzaniem powietrza lub mieszanki paliwowo-powietrznej przy suwie ssania tłoka, otwierając płynom dostęp do cylindra.

Uszkodzony zawór ssący grozi zniszczeniem elementów układu dolotowego

Zawory ssące silnikowe nie należą do elementów narażonych na szybkie zużycie. Odpowiednio wytrzymały zawór ssący jest tu dodatkowo chłodzony przez powietrze wprowadzane do silnika. Problemy z zaworem ssania wynikają częściej z zabrudzenia gniazda zaworowego tak zwanym nagarem lub nieodpowiedniego położenia zaworu względem rozrządu. Podobnie, jak one, sam uszkodzony zawór ssący skutkuje nieszczelnością komory spalania, cofaniem się mieszanki i narażeniem na uszkodzenia rozmaitych elementów, na przykład gaźnika. Z tego powodu, na objawy takie, jak strzały w gaźniku czy kolektorze ssącym należy niezwłocznie reagować, a uszkodzone zawory ssące wymienić.

Motocyklowe zawory ssące do wielu modeli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz zawory ssące silnikowe przygotowane do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości zawory ssące cenionych producentów części silnikowych, na czele z firmą Vesrah. Cechy i parametry zaworu są dostępne po kliknięciu na produkt.