Menu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 33

Dystanse na koła do Najpopularniejszych motocykli

Dystanse na koła dla poprawy właściwości jezdnych i wyglądu quada

Dystanse na koła to elementy zawieszenia quada i ATV, które zwiększają rozstaw kół na osi pojazdu. Montowane na jednej lub obu osiach dystanse koła mogą zwiększyć stabilność pojazdu szczególnie przy pokonywaniu zakrętów z większą prędkością czy nawrotach. Dystanse do koła wymagają przy tym dopasowania i montażu. W przeciwnym wypadku zastosowanie dystansów kół grozi pogorszeniem właściwości jezdnych i negatywnym wpływem na bezpieczeństwo jazdy czterokołowcem.

Kiedy i jak przydadzą się dystanse do koła?

Obok pokonywania przeszkód czysto terenowych, od wielu pojazdów ATV, a przede wszystkim quadów wymaga się także stabilności przy pokonywaniu szybszych odcinków trasy. Właściwości terenowe stają się tu problematyczne szczególnie na zakrętach, gdzie siły działające na quada mogą doprowadzić nawet do przewrotki. Jednym z typowych rozwiązań niwelujących to ryzyko jest zwiększenie rozstawu kół, które uzyskuje się wykorzystując dystanse na koła potocznie określane jako „poszerzacze”.

Umieszczane między felgą i piastą koła dystanse zwiększają rozstaw kół na osi, a co za tym idzie stabilność pojazdu na zakręcie lub co najmniej pozwalają na zastosowanie szerszych kół. W przypadku quadów, poszerzacze to najczęściej dystanse przykręcane, a więc montowane osobno do piasty i koła. Niekiedy można jednak spotkać także dystanse przelotowe. Takie dystanse kół są zwykle węższe od przykręcanych, a i tak wymagają dłuższych śrub, by stabilnie zamontować koło.

Dystanse na koła także dla wyglądu, ale należy pamiętać o ograniczeniach

Niektóre dystanse koła, tak zwane adaptery, umożliwiają montaż nietypowej dla danego pojazdu felgi. Jest to możliwe dzięki innemu rozstawowi śrub do kół względem tych do montażu koła na osi. Szczególnie dystanse na tylne koła są też stosowane, by optycznie poszerzyć pojazd i nadać mu bardziej agresywnego wyglądu.

Zwłaszcza w takim przypadku należy jednak pamiętać, że dystanse do koła muszą być odpowiednio dobrane i zamontowane, a przede wszystkim dopasowane do rzeczywistych oczekiwań użytkownika. Zbyt szerokie dystanse kół wyraźnie utrudnią jazdę w terenie i powrót do stabilnej pozycji przy jej utracie, wpłyną też na szybsze zużycie opony, felgi i elementów montażowych koła.

Rozmaite dystanse koła do pojazdów quad i ATV w Gmoto.pl

U nas znajdziesz dystanse na koła możliwe do montażu w wielu pojazdach ATV i quad. Oferujemy dystanse kół o różnych średnicach, szerokościach i z różnym rozstawem śrub montażowych. Cechy i parametry danego dystansu znajdziesz klikając na produkt.