Menu

Układ kierowniczy quada ATV

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 181

Układ kierowniczy quada ATV do Najpopularniejszych motocykli

Układ kierowniczy do quada i ATV jedną z typowych cech czterokołowców

Układ kierowniczy quada i ATV to szereg elementów pozwalających kontrolować skręt przednich kół pojazdów czterokołowych. Złożony z części łączących kierownicę i koła, układ kierowniczy ATV i quad nie tylko zapewnia skręt kół adekwatny do działań kierowcy, ale też nie dopuszcza do różnic w kącie skrętu między kołami quadów.

Układ kierowniczy do quada tylko na początku podobny do motocykla

O ile konstrukcja motocykla pozwala przenieść skręt kierownicy bezpośrednio na przednie koło, w przypadku quadów jest to niemożliwe. Typowy quad wymaga tu szeregu części łączących kierownicę i oba przednie koła, by te jednocześnie zmieniły położenie o ten sam kąt. Elementem obracającym się razem z kierownicą jest tu jedynie wał kierownicy, którym quad przenosi skręt kierownicy na elementy znajdujące się przy przedniej osi pojazdu. Prosta i wytrzymała, kolumna kierownicy jest narażona głównie na uszkodzenia mechaniczne.

Wiele części układu kierowniczego quadów narażonych na zużycie

Inaczej wygląda to w przypadku kolejnych elementów układu. Tu układ kierowniczy quada staje się podatny nie tylko na typowe uszkodzenia, ale też zabrudzenia i zużycie elementów ruchomych. Skręt wału przejmuje tu przekładnia kierownicza, która zamienia obrót wału na ruch poziomy drążków. Awaria przekładni często związana jest właśnie z zabrudzeniem lub zużyciem elementów mechanizmu przenoszącego skręt wału na drążki.

Łączący przekładnię z danym kołem drążek kierowniczy i jego końcówka pozwalają natomiast przenieść ruch przekładni na koła mimo ciągłych zmian ich pozycji względem układu. Także i tu układ kierowniczy quada wymaga ochrony łączeń, a szczególnie końcówek drążków przed brudem, oraz reakcji na zużycie.

Układ kierowniczy quada nie zawsze wymaga wymiany całego elementu

Ze względu na ryzyko awarii, quad jest zwykle wyposażony w drążki z osobnymi końcówkami. Dzięki temu, uszkodzone lub zużyte końcówki można wymienić bez potrzeby wymiany całego drążka. W przypadku innych elementów, układ kierowniczy ATV quad również nie zawsze potrzebuje wymiany całego mechanizmu. Często wystarczy tu odpowiedni zestaw naprawczy, dzięki któremu wymianie ulegną elementy najbardziej narażone na uszkodzenia i zużycie.

Akcesoria i zestawy naprawcze do układu kierowniczego quad w Gmoto.pl

U nas znajdziesz części i akcesoria układu kierowniczego do różnych modeli quadów i pojazdów ATV. Oferujemy rozmaite drążki kierownicze i ich końcówki, przekładnie, wały, a także zestawy naprawcze do poszczególnych mechanizmów. Cechy i parametry danych części są dostępne po kliknięciu na produkt.