Menu

Lampy Lightbar LED i halogenowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 186

Lampa chromowana lightbar 4,5 cala 1 szt.

169,00 zł

Lampa chromowana lightbar 4,5 cala 1 szt.

            (6)

Lampa chromowana lightbar 4,5 cala 1 szt.

149,00 zł

Lampa chromowana lightbar 4,5 cala 1 szt.

            (2)

Lampa przód - lightbar 4,5cala żarówka H4

172,50 zł

Lampa przód - lightbar 4,5cala żarówka H4

            (2)

Zestaw lightbarów Xan 125 4,5 cala 2 szt.

298,00 zł

Zestaw lightbarów Xan 125 4,5 cala 2 szt.

            (3)

Zestaw lightbarów 4,5 cala 2 szt.

339,00 zł

Zestaw lightbarów 4,5 cala 2 szt.

            (10)

Zestaw lightbarów z daszkiem 2 szt.

398,00 zł

Zestaw lightbarów z daszkiem 2 szt.

            (6)

Lampa przód - lightbar 4,5cala żarówka H4

168,32 zł

Lampa przód - lightbar 4,5cala żarówka H4

            (3)

Zestaw lightbar 4,5 cala żarówka H4

335,00 zł

Zestaw lightbar 4,5 cala żarówka H4

            (3)

Lampy Lightbar LED i halogenowe do Najpopularniejszych motocykli

Lampy lightbar LED i halogenowe dla lepszej widoczności i wyglądu

Lampy lightbar to dodatkowe lampy motocyklowe przedniego oświetlenia motocykla. Dostępne jako light bar LED lub klasyczne halogenowe, lampy lightbar są popularne szczególnie w motocyklach terenowych i klasycznych, w tych drugich stosowane często dla urozmaicenia i zindywidualizowania wyglądu. W przypadku motocykli wykorzystywanych na drogach publicznych, lampa lightbar wymaga montażu zgodnego z przepisami dotyczącymi przedniego oświetlenia motocykla, zarówno pod kątem sposobu montażu, jak i parametrów i przeznaczenia samej lampy.

Lampa lightbar stylowym podkreśleniem wyglądu jednośladu

Ze względu na przeznaczenie, lampy lightbar można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są stylowe, często chromowane lampy dodatkowe montowane przy głównych lampach przednich motocykla. Dostępne najczęściej w wersji halogenowej, rzadziej jako lampy light bar LED, takie oświetlenie wyraźnie urozmaica przednią część jednośladu i nadaje mu bardziej masywny wygląd. Popularnym połączeniem są też lampy lightbar i szyby motocyklowe, szczególnie w przypadku wykorzystywania jednośladów do dłuższych wypraw.

Praktyczne lampy lightbar LED dla miłośników wypraw w teren

Choć klasyczne lightbary motocyklowe także poprawiają widoczność, walory praktyczne tego typu lamp są dużo częściej wykorzystywane przez miłośników jazdy turystycznej i terenowej. Częściej można tu też spotkać lampy light bar LED, mniejsze, łatwiejsze w montażu i wymagające mniej energii. Lampa lightbar przydaje się szczególnie w trudnym terenie, gdzie zdecydowanie poprawi widoczność i ułatwi zauważenie ewentualnych przeszkód. Z drugiej strony, to takie reflektory lightbar są najczęściej niezgodne z prawem i nie mogą być wykorzystywane na drogach publicznych.

Lightbary motocyklowe ograniczone przez przepisy

Jako część oświetlenia motocykla, lightbary motocyklowe wymagają spełnienia określonych przepisów. Pierwszą kwestią jest już samo ich przeznaczenie. Lampy light bar LED czy halogenowe można wykorzystać jako lampy drogowe, przeciwmgłowe, do jazdy dziennej czy nawet pozycyjne. Każde z nich wymagają określonych cech, których brak grozi poważnymi problemami podczas kontroli, a przede wszystkim niebezpieczeństwem podczas jazdy. Najprostszym wyznacznikiem jest tu homologacja, która dopuszcza motocyklowe lightbary do użycia na drodze.

Lampy light bar LED czy halogenowe odpowiednio zamontowane w pojeździe

Wybierając lampy lightbar, obok parametrów lampy, konieczny jest także ich odpowiedni montaż. Dotyczy to szczególnie lamp drogowych i pozycyjnych, których ilość i rozmieszczenie jest ściśle określone przez przepisy. Z tego powodu, montowane obok standardowego oświetlenia lampy lightbar są wykorzystywane najczęściej jako światła przeciwmgłowe lub do jazdy dziennej. W przypadku lamp lightbar LED należy natomiast wystrzegać się tanich produktów niewiadomego pochodzenia. Często taka lampa lightbar LED nie spełnia wymagań stawianych danemu typowi lampy.

Nowoczesne i stylowe lampy lightbar LED i halogenowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz lampy light bar LED i halogenowe przygotowane do montażu przy wielu rodzajach motocykli. Oferujemy standardowe lightbary motocyklowe podkreślające styl klasycznego jednośladu, jak również nowoczesne lampy lightbar LED zdecydowanie poprawiające widoczność w terenie. Cechy i parametry lampy lightbar LED czy halogenowej są dostępne po kliknięciu na produkt.