Menu

Adaptery i redukcje lusterek

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 247

Adapter lusterka M10x1,25 lewy gwint, czarny

50,25 zł

Adapter lusterka M10x1,25 lewy gwint, czarny

            (1)

Adaptery i redukcje lusterek do Najpopularniejszych motocykli

Adaptery i redukcje, gdy nie pasuje pozycja lub mocowanie lusterka

Adaptery i redukcje lusterek to elementy, które modyfikują mocowanie lusterka w motocyklu. W zależności od typu elementu, redukcje i adaptery lusterek motocyklowych mogą dostosować gwint mocowania do tego obecnego przy lusterku lub przemieścić mocowanie, a przez to zmienić pozycję samego lusterka.

W czym pomogą adaptery i redukcje lusterek?

Pozycja lusterka to niezwykle ważna kwestia związana z bezpieczeństwem jazdy motocyklem. Dla większości kierowców, do poprawnego ustawienia lusterek wystarczają standardowe mocowania. Czasem jednak okazuje się to być zbyt mało, szczególnie, gdy do czynienia mamy z lusterkami innymi, niż standardowo mocowane w jednośladzie.

Często spotykanym problemem jest tu gwint mocowania lusterka inny, niż ten w miejscu mocowania w motocyklu. W takim wypadku można skorzystać ze śruby redukcji gwintu potocznie nazywanej redukcją. Odpowiednio dobrana do parametrów śruby i gwintu mocowania redukcja lusterka pozwala sztywno zainstalować lusterko na motocyklu w pozycji niemal identycznej, co standardowe, za cenę tylko niewiele większego ryzyka jego uwolnienia.

Adaptery lusterek motocyklowych optymalizują pozycję lusterka

Niekiedy jednak, problemem jest nawet sama pozycja lusterka i trudność w ustawieniu go tak, by skutecznie spełniał swoją funkcję. Gdy problemem jest zła pozycja lusterka, pomocne będą specjalne adaptery lusterek motocyklowych. Montowany w miejscu standardowego lusterka adapter niejako przemieszcza mocowanie lusterka o kilka centymetrów. Dzięki takim adapterom, każdy motocyklista optymalnie ustawi lusterka, maksymalnie eliminując w nich martwe pole bez wpływu na inne parametry jazdy.

Adaptery lusterek motocyklowych w wielu rozmiarach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz poszerzenia i redukcje lusterek możliwe do instalacji w różnych modelach motocykli i skuterów. Oferujemy adaptery i redukcje w różnych wielkościach i kolorystyce. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.