Menu

Mocowania lusterek motocyklowych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 147

Obejma lusterka uniwersalna

3,99 zł

Obejma lusterka uniwersalna

            (10)

Obejma kierownicy na lusterko M10 prawy gwint

9,99 zł

Obejma kierownicy na lusterko M10 prawy gwint

            (10)

Obejma kierownicy na lusterko M10 lewy gwint

12,00 zł

Obejma kierownicy na lusterko M10 lewy gwint

            (4)

Mocowanie lusterka czarne prawy gwint M10

28,05 zł

Mocowanie lusterka czarne prawy gwint M10

            (3)

Uchwyt lusterka 1 cal / 25,4mm M10 czarny

61,16 zł

Uchwyt lusterka 1 cal / 25,4mm M10 czarny

            (1)

Obejma mocujaca lusterka M8

28,54 zł

Obejma mocujaca lusterka M8

            (2)

Mocowania lusterek motocyklowych do Najpopularniejszych motocykli

Mocowania lusterek motocyklowe dla stabilnego montażu lusterek na kierownicy

Mocowanie lusterek motocyklowych to elementy montażowe, za pomocą których lusterka motocyklowe są montowane na kierownicy lub innych elementach motocykla. Obecne najczęściej w formie obejmy kierownicy, mocowanie lusterka pozwala ustabilizować pozycję lusterka na kierownicy i nie dopuścić do jego poluzowania podczas jazdy. Uszkodzone lub źle dobrane mocowanie do luster może doprowadzić nawet do odpadnięcia lusterka podczas poruszania się jednośladem po gorszej jakości drodze lub przy dużej prędkości.

Mocowanie do luster najczęściej jako uchwyty lusterek

Mocowanie lusterek motocyklowych może mieć wiele form, zależnych często od wpływu kształtu mocowania na cechy, osiągi czy wygląd danego jednośladu. W przypadku jednośladów sportowych, mocowanie i sam uchwyt do lusterka są często przygotowane pod kątem aerodynamiki, co pozwala odpowiednio skierować powietrze owiewające mocowanie lusterka i samo lusterko. Klasyczne jednoślady mocno stawiają za to na wygląd mocowania, zbieżny ze stylem danego jednośladu.

Standardowe mocowanie lusterka stawia na prostotę

W większości jednośladów, mocowanie lusterek motocyklowych ma formę prostych obejm. Takie uchwyty lusterek można spotkać głównie w prostszych jednośladach oraz takich, gdzie ich właściwości aerodynamiczne nie mają tak dużego znaczenia. W ich przypadku, uchwyt do lusterka jest prosty w montażu i stabilizacji lusterka oraz łatwy do wymiany w razie uszkodzenia mechanicznego lub nawet chęci zmiany wyglądu.

Uchwyty lusterek wybierane nierzadko pod kątem wyglądu

W wielu przypadkach, mocowanie do luster jest dobierane do danego motocykla pod kątem ich wyglądu. Z tego względu, mocowanie lusterek motocyklowych są dostępne nie tylko jako standardowe zamienniki, ale także jako nietypowe akcesoria. Takie mocowania lusterek motocyklowe wyróżniają się pod kątem kształtu, koloru lub też materiału, z jakiego wykonany jest uchwyt do lusterka.

Warto postawić na uchwyt do lusterka wysokiej jakości

Bez względu na typ, najważniejszą cechą mocowania lusterek jest jego jakość, w szczególności wytrzymałość obejmy. Podczas szybszej jazdy, nie tylko lusterko, ale i mocowania lusterek motocyklowe są narażone na duże siły i rozmaite czynniki zewnętrzne. Niskiej jakości mocowanie lusterka grozi łatwą zmianą pozycji lusterka podczas jazdy, a w skrajnym przypadku nawet jego urwaniem.

Uchwyt do lusterka w wielu rozmiarach i z akcesoriami

Znaczenie ma również jakość i rozmiar gwintu stosowanego w mocowaniu lusterek. Mocowania lusterek motocyklowe są wyposażone w gwinty o różnych rozmiarach, co może utrudnić dobór uchwytu do danego motocykla. W takim przypadku, rozwiązaniem są tak zwane reduktory. Montowane w miejscu mocowania lusterek, reduktory pozwalają umieścić tam uchwyt o innym rozmiarze gwintu niż standardowy dla danej kierownicy.

Mocowanie lusterek motocyklowych w wielu odmianach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz mocowania lusterek przygotowane do wielu modeli motocykli i skuterów. Oferujemy wysokiej jakości mocowania lusterek o rozmaitych gwintach, kształtach i kolorach, w tym czarne i chromowane. Cechy i parametry danego mocowania są dostępne po kliknięciu na produkt.