Menu

Podnóżki boczne

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 1098

Podpora podstawka boczna WSK 125 175 Romet

89,00 zł

Podpora podstawka boczna WSK 125 175 Romet

            (33)

Stopka boczna MZ ETZ 150 250 251

95,00 zł

Stopka boczna MZ ETZ 150 250 251

            (9)

Sprężyna podpórki bocznej Simson

7,00 zł

Sprężyna podpórki bocznej Simson

            (4)

Stopka boczna Romet Motorynka

66,90 zł

Stopka boczna Romet Motorynka

            (4)

Sprężyna podstawy bocznej Junak 901

7,99 zł

Sprężyna podstawy bocznej Junak 901

            (2)

Sprężyna podstawy bocznej Chopper

13,00 zł

Sprężyna podstawy bocznej Chopper

            (3)

Podstawa boczna Simson S51 Delux

79,37 zł

Podstawa boczna Simson S51 Delux

            (1)

Stopka boczna

19,99 zł

Stopka boczna

            (1)

Podstawa boczna Chopper 4T 139FMB

39,05 zł

Podstawa boczna Chopper 4T 139FMB

            (1)

Podnóżki boczne do Najpopularniejszych motocykli

Podnóżki boczne prostym sposobem na utrzymanie motocykla w pionie

Boczna podnóżka to typowy sposób na podparcie zaparkowanego motocykla. Umieszczany zwykle po lewej stronie podnóżek motocyklowy pozwala utrzymać w pionie nawet ciężki motocykl bez potrzeby użycia większej siły. Stopka boczna wymaga przy tym odpowiednich materiałów i montażu zapewniającego stabilność jednośladu.

Stopka boczna praktyczna szczególnie przy dużych jednośladach

Główną zaletą stopki bocznej motocykla jest jej praktyczność. W przeciwieństwie do stopki centralnej, użycie stopki bocznej nie wymaga pchnięcia motocykla, a jedynie chwilowego utrzymania go w pionie. W efekcie podnóżek motocyklowy przydaje się szczególnie przy ciężkich jednośladach. Co więcej, wielkość stopki i jej mocowanie przynosi też o wiele mniej negatywnych skutków dla prześwitu i konstrukcji motocykla.

Konstrukcja stopki bocznej ma swoje zalety także na bardziej grząskim terenie, gdzie użycie stopki centralnej jest utrudnione. Łatwiej jest wówczas umieścić element o większej powierzchni pod stopką boczną i tym samym ustabilizować motocykl podczas postoju. Do wielu stopek można przez to zakupić specjalne nakładki i poszerzenia, które wyraźnie zwiększają powierzchnię podpory.

Proste podnóżki boczne motocyklowe też mają swoje wymagania

Obok zalet, konstrukcja stopki bocznej ma jednak także szereg wymagań. Ustawienie motocykla pod odpowiednim kątem na jednym podnóżku wymaga nie tylko optymalnego doboru stopki, jej jakości i wytrzymałości, ale i montażu zapewniającego stabilne położenie motocykla.

Kluczowe znaczenie mają tutaj sprężyny, których zadaniem jest utrzymać podnóżek w odpowiednim położeniu w trakcie jazdy i podczas postoju. Ich zużycie lub uszkodzenie grozi zarówno przewróceniem motocykla w czasie parkowania, jak i nieplanowanym rozłożeniem stopki podczas jazdy.

Kompletne podnóżki boczne motocyklowe i ich elementy w Gmoto.pl

U nas znajdziesz podnóżki boczne renomowanych producentów, na czele z firmą SW-Motech. Oferujemy wysokiej jakości kompletne, standardowe boczne podnóżki, jak również poszczególne elementy, w tym sprężyny, a także nakładki poszerzenia skutecznie poprawiające stabilność zaparkowanego motocykla na gorszym terenie. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.