Menu

Kierownice ATV

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 12

Kierownice ATV do Najpopularniejszych motocykli

Kierownica do quada to podstawa bezpiecznej jazdy w terenie

Kierownice quada i ATV to elementy łączące kierowanie quadem z podstawą dla szeregu innych urządzeń sterujących. Lekkie i wytrzymałe kierownice ATV czy quadów pozwalają pewnie kierować pojazdem nawet przy agresywnej jeździe terenowej. Choć kierownice quada i ATV w dużym stopniu przypominają kierownice motocykli, ich wymagane właściwości wiążą je głównie z konkretnymi typami jednośladów.

Kierownice quada pod kątem funkcji nie różnią się od motocyklowych

Tak, jak w typowym jednośladzie, kierownica do quada czy pojazdu ATV pełni dwie podstawowe funkcje. Pierwszą z nich jest oczywiście kierowanie pojazdem z pomocą rąk umieszczonych na krańcach. Już tutaj widać, jak ważna jest ich wytrzymałość i odpowiedni kształt, dzięki którym kierowca będzie mógł pewnie sterować pojazdem nawet podczas agresywnego pokonywania terenu.

Nie należy jednak zapominać, że kierownice quada czy ATV to także podstawy dla szeregu innych urządzeń związanych z kontrolą pojazdu. Uszkodzenia kierownicy nie zawsze utrudnią samo kierowanie quadem, mogą natomiast doprowadzić do niespodziewanej zmiany pozycji dźwigni i przycisków niezbędnych do panowania nad pojazdem i w efekcie utratą kontroli nad prędkością pojazdu czy pracą silnika.

Kształt i właściwości kierownicy quada i ATV typowe dla pojazdów terenowych

Choć kierownice ATV czy quadów niewiele różnią się od motocyklowych, ich cechy i parametry wiążą je głównie z jednośladami cross i enduro. To właśnie tam kierownica najczęściej wymaga wytrzymałości na nagłe zmiany kierunku oraz odporności na rozmaite czynniki zewnętrzne i uderzenia.

Równocześnie, właśnie tam najszybciej odczujemy skutki nieprawidłowego montażu kierownicy, jej uszkodzenia, a nawet kształtu dalekiego od optymalnej pozycji rąk. Z tych powodów, na uszkodzenia kierownicy quada warto szybko reagować i wymienić ją na element przygotowany pod dany pojazd.

Wytrzymałe, lekkie kierownice quada i ATV w Gmoto.pl

U nas znajdziesz kierownice ATV i quad do wielu modeli pojazdów. Oferujemy lekkie, wytrzymałe kierownice stalowe i aluminiowe, standardowe i do modyfikacji pojazdu pod własne potrzeby. Cechy i parametry kierownicy znajdziesz klikając na produkt.