Motocyklowe zębatki przednie

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Zębatki motocyklowe przednie

W motocyklu wyposażonym w łańcuch napędowy, przednia zębatka motocyklowa stanowi połączenie silnika z łańcuchem przenoszącym moc na tylne koło. Prostota tej konstrukcji daje jej zaskakującą trwałość i niezawodność, które sprawiają, że wciąż jest ona często wykorzystywana w motocyklach. Z drugiej strony, wiele w tych kwestiach zależy od samego użytkownika, gdyż brak odpowiedniej kontroli czy zły dobór zębatki może nie tylko skrócić żywotność układu, ale nawet i motocyklisty.

Jaką... funkcję w układzie pełni przednia zębatka motocykla

W układzie wyposażonym w łańcuch, zębatka przednia motocykla ma za zadanie przenieść (inaczej: zdać, dlatego nazywana jest zdawczą) na łańcuch moc i moment obrotowy wytwarzane w silniku. W kontakcie z łańcuchem, to przednia zębatka jest więc źródłem sił obecnych w napędzie, dlatego jej konstrukcja musi być odpowiednio trwała, odporna na uszkodzenia i zużycie szczególnie przy agresywnej jeździe.

Zębatki przednie są zbudowane najczęściej ze stali, mocno zmodyfikowanej zarówno pod kątem doboru składników, jak i późniejszej obróbki. Stosowana jest tu stal aluminiowa, aluminium zapewniając odpowiednią twardość materiału, a w przypadku motocykli sportowych i wyczynowych, stopy aluminium.

Szczególnie ważne jest w nich wykonanie zębów. Przez swoją wielkość zębatki zahaczają o łańcuch jedynie kilkoma zębami, a nie nawet kilkunastoma, jak w przypadku zębatki tylnej. Nieodpowiednia konstrukcja zębatki lub efekty zużycia mogą łatwo doprowadzić do uszkodzenia także innych elementów układu napędowego. Zużycie zębatki objawia się głównie zmianami w kształcie zębów, czego skutkiem mogą być gorsze parametry motocykla, głośna praca układu i „przeskoki” łańcucha.

Przednie zębatki należy wymieniać okresowo, a także przy każdej wymianie łańcucha, gdyż zużyte zębatki będą szybko niszczyły nawet wysokiej jakości nowy łańcuch. Osobnym powodem wymiany przedniej zębatki jest również chęć zmiany prędkości i przyśpieszenia motocykla. Mniejsza ilość zębów daje większą prędkość maksymalną, pogarszając przyśpieszenie. Także i w przypadku takiej zmiany należy jednak bezwzględnie zwracać uwagę na konstrukcję zębatki i jej dobór do motocykla.

Wytrzymała zębatka przednia do motocykla w ofercie Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są zębatki renomowanych producentów, na czele ze specjalizującą się w dziedzinie nowoczesnych zębatek firmą JT Sprockets. Oferujemy zębatki dobrane do modeli skuterów i motocykli, których tabela znajduje się przy każdej zębatce. Prócz zębatek przednich, w ofercie znajdują się także zabezpieczenia zębatek przeciwdziałające zsunięciu się jej z wyznaczonej pozycji.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe