Menu

Kill Switch do motocykli

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 207

Wyłącznik zapłonu kill-switch

21,53 zł

Wyłącznik zapłonu kill-switch

            (1)

Kill Switch do motocykli do Najpopularniejszych motocykli

Awaryjny wyłącznik motocykla pomocny w niebezpiecznej sytuacji

Awaryjny wyłącznik zapłonu to dodatkowy element układu elektrycznego motocykla, który pozwala wyłączyć silnik w sytuacji zagrożenia bez potrzeby ruchu kluczykiem w stacyjce. Wykorzystując tak zwaną zrywkę albo kill switch motocykl można wyłączyć za pomocą pojedynczego przycisku lub podczas upadku. Przełącznik kill switch w motocyklu przydaje się szczególnie w jednośladach sportowych i terenowych, a w innych jest niekiedy wykorzystywany jako dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą.

Wykorzystując kill switch motor zostaje odcięty od źródła zasilania

Awaryjny wyłącznik motocykla można określić jako dodatkową stacyjkę motocykla. Podobnie, jak w tradycyjnej, kill switch pozwala odłączyć układ zapłonowy od źródła prądu i przez to nie pozwala na zapłon mieszanki w silniku. Różnicą jest natomiast wyłączenie kill switchem wskutek albo rozłączenia się elementów wyłącznika, z których jeden będzie przypięty do odzieży kierowcy, albo też naciśnięcia dodatkowego przycisku na kierownicy.

Wyposażony w kill switch motor przydaje się szczególnie w razie spadku kierowcy z motocykla, gdy motocyklista nie jest w stanie samodzielnie wyłączyć silnika. Pociągnięty wyłącznik odcina wówczas dopływ prądu do silnika i nie dopuszcza do jego dalszej pracy, a przez to do niekontrolowanego poruszania się motocykla.

Kill switch w motocyklu obecny w jednej z dwóch odmian

Jeśli chodzi o sam kill switch motocykl można wyposażyć w jedną z dwóch odmian. Bardziej popularną jest element podpięty do odzieży kierowcy, tak zwana zrywka. Zrywka przydaje się szczególnie podczas kolizji lub przy wywrotce na torze motocrossowym, gdzie kierowca nie jest w stanie sam wyłączyć silnik. Taki kill switch to także sposób na ochronę motocykla przed kradzieżą. Kierowca zabiera tu element obwodu ze sobą i uniemożliwia uruchomienie silnika.

Rzadziej stosuje się awaryjny przełącznik na kierownicy. Ten kill switch przydaje się podczas awarii silnika przy dużej prędkości lub w ruchu miejskim. Przekręcenie kluczyka może odciągnąć go od sytuacji na drodze, a dzięki wyłącznikowi na kierownicy użytkownik pozostaje na motocyklu i wyłączy silnik jednym prostym ruchem.

Awaryjny wyłącznik motocykla w różnych odmianach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz awaryjne wyłączniki zapłonu przystosowane do instalacji w typowym układzie zapłonowym motocykla czy skutera. Oferujemy zarówno standardowe kill switche z elementem przypinanym do ubioru kierowcy, jak i wyłączniki na kierownicę z przyciskiem umożliwiającym wyłączenie zapłonu bez potrzeby przekręcenia kluczyka. Cechy i parametry danego urządzenia znajdziesz klikając na produkt.