Zębatki przednie do motocykli
Ducati Portedefolio 1100
Producent
Rozmiar
Średnica wewnętrzna min.
Średnica wewnętrzna max.
Ilość zębów wielowpustu
Ilość zębów
Rozstaw śrub mocujących
Model
Cena
Sortuj
Zębatka przód JT JTF741.15RB 15z rozmiar 525 z tłumikiem drgań
-5%63,95 zł 67,32 zł
Najniższa cena: 67,32 zł
Ilość zębów: 15Rozmiar: 525Zębatka przód stalowa PBR 2114 14z rozmiar 525 JTF741.14
-10%93,83 zł 104,25 zł
Najniższa cena: 93,83 zł
Rozmiar: 525Ilość zębów: 14Zębatka przód stalowa PBR 2205 15z rozmiar 525 JTF741.15
-10%79,02 zł 87,80 zł
Najniższa cena: 79,02 zł
Rozmiar: 525Ilość zębów: 15
Artykuły z bloga
Posiadamy Zębatki przednie do motocykli do Ducati Portedefolio 1100
Zębatki Przednie do Ducati Portedefolio 1100 – Precyzja i Moc na Wyciągnięcie Ręki
W świecie dynamicznych motocykli, gdzie każdy detal ma znaczenie, zębatki przednie odgrywają kluczową rolę w przenoszeniu mocy na asfalt. Dla właścicieli wyjątkowego Ducati Portedefolio 1100, choć to model o unikalnej nazwie, typowej dla potężnych maszyn tej marki, wybór odpowiedniej zębatki zdawczej to gwarancja optymalnych osiągów, niezawodności i płynności jazdy. W Gmoto.pl znajdziesz szeroki wybór zębatek do Ducati Portedefolio 1100, idealnie dopasowanych do Twojego sportowego potwora, niezależnie od tego, czy szukasz standardowej wymiany, czy modyfikacji pod kątem personalizacji.
Różne Typy Zębatek Przednich Dostępne dla Twojego Ducati Portedefolio 1100
Twój Ducati Portedefolio 1100, symbol włoskiej inżynierii i pasji, zasługuje na najlepsze komponenty. W zależności od stylu jazdy i oczekiwań, możesz wybierać spośród kilku typów zębatek przednich, które wpłyną na charakterystykę prowadzenia motocykla.
Standardowe Zębatki Przednie Stalowe do Ducati Portedefolio 1100
Tradycyjne zębatki stalowe to niezawodne rozwiązanie dla każdego, kto ceni trwałość i uniwersalność. Wykonane z wysokiej jakości stali, zapewniają długą żywotność i odporność na zużycie, co jest kluczowe w przypadku mocnego Ducati Portedefolio 1100. Są idealne do codziennej jazdy oraz turystyki, oferując optymalny stosunek ceny do jakości i niezawodności w każdych warunkach.
Zębatki Przednie Wyciszone (Gumowane) do Ducati Portedefolio 1100
Dla motocyklistów ceniących komfort i ciszę, dostępne są zębatki wyciszone, wyposażone w gumowe tłumiki drgań. Ta innowacyjna konstrukcja redukuje hałas generowany przez łańcuch i zębatkę, a także wydłuża żywotność całego układu napędowego w Ducati Portedefolio 1100. To doskonały wybór dla tych, którzy często podróżują na dłuższych dystansach i dbają o optymalny komfort akustyczny.
Zębatki Przednie Aluminiowe/Lekkie do Ducati Portedefolio 1100
Entuzjaści torowych wyzwań i sportowej jazdy docenią lekkie zębatki przednie, często wykonane z wytrzymałych stopów aluminium lub specjalnych, odchudzonych stali. Ich główną zaletą jest niższa masa nieresorowana, co przekłada się na lepszą reakcję silnika i szybsze przyspieszenia Ducati Portedefolio 1100. Pamiętaj jednak, że mogą charakteryzować się krótszą żywotnością niż ich stalowe odpowiedniki, dlatego zalecane są głównie do zastosowań sportowych.
| Typ Zębatki Przedniej | Główna Funkcja | Sugerowane Przeznaczenie |
|---|---|---|
| Standardowa Stalowa | Trwałość, niezawodność, uniwersalność | Codzienna jazda, turystyka, ogólne zastosowanie, sport |
| Wyciszona (Gumowana) | Redukcja hałasu i wibracji, wydłużenie życia łańcucha | Długie trasy, komfortowa jazda, dbałość o napęd |
| Lekka (Aluminiowa/Odchudzona Stal) | Zmniejszenie masy, lepsza reakcja silnika, szybsze przyspieszenie | Jazda sportowa, tor, tuning osiągów |
FAQ: Najczęściej Zadawane Pytania o Zębatki Przednie do Ducati Portedefolio 1100
W Gmoto.pl rozumiemy, że wybór odpowiednich części może budzić pytania. Nasi eksperci są zawsze gotowi udzielić profesjonalnych porad, abyś mógł cieszyć się swoim Ducati Portedefolio 1100 w pełni. Poniżej odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące zębatek przednich.
Jak dobrać odpowiednią zębatkę przednią do Ducati Portedefolio 1100?
Dobór zębatki przedniej zależy od Twoich preferencji i stylu jazdy. Standardowo zaleca się montaż zębatki o fabrycznej liczbie zębów dla zachowania oryginalnych osiągów Ducati Portedefolio 1100. Jeśli szukasz szybszego przyspieszenia (kosztem nieco niższej prędkości maksymalnej i wyższych obrotów), wybierz zębatkę z mniejszą liczbą zębów (np. o jeden ząb mniej). Dla wyższych prędkości maksymalnych i niższych obrotów na autostradzie (kosztem przyspieszenia), zdecyduj się na zębatkę z większą liczbą zębów. Zawsze upewnij się, że nowa zębatka jest kompatybilna z modelem Ducati Portedefolio 1100 i pasuje do Twojego łańcucha.
Kiedy należy wymienić zębatkę przednią w Ducati Portedefolio 1100?
Zębatka przednia, podobnie jak cały układ napędowy (łańcuch i zębatka tylna), ulega zużyciu. Wskazania do wymiany to widoczne „ząbki rekina” (zęby stają się ostre i wygięte), luzy na zębatce, nierównomierne zużycie oraz ogólny przebieg motocykla – zazwyczaj wymienia się cały zestaw napędowy (dwie zębatki i łańcuch) co około 15 000 – 30 000 km, w zależności od stylu jazdy i konserwacji. Regularna kontrola stanu zębatki zdawczej w Ducati Portedefolio 1100 jest kluczowa dla bezpieczeństwa i wydajności.
Czy zmiana liczby zębów w zębatce przedniej wpłynie na osiągi mojego Ducati Portedefolio 1100?
Tak, zmiana liczby zębów w zębatce przedniej ma znaczący wpływ na charakterystykę przeniesienia napędu i tym samym na osiągi Ducati Portedefolio 1100. Zębatka z mniejszą liczbą zębów zwiększy przyspieszenie i „power wheelie”, ale obniży prędkość maksymalną i zwiększy obroty silnika przy danej prędkości, co może wpłynąć na zużycie paliwa. Zębatka z większą liczbą zębów da odwrotny efekt – wyższą prędkość maksymalną i niższe obroty, ale kosztem dynamiki. Jest to popularny sposób na precyzyjne dostosowanie motocykla do indywidualnych potrzeb kierowcy i warunków jazdy.
Dlaczego Warto Wybrać Zębatki Przednie do Ducati Portedefolio 1100 w Gmoto.pl?
Wybierając części do Ducati Portedefolio 1100 w Gmoto.pl, stawiasz na najwyższą jakość i profesjonalizm. Oferujemy szeroki wybór zębatek przednich od renomowanych producentów, gwarantując idealne dopasowanie i długotrwałą satysfakcję. Nasze produkty to pewność bezpieczeństwa i niezawodności, co jest kluczowe dla tak wymagającej maszyny, jaką jest Ducati Portedefolio 1100. Zapewniamy błyskawiczną wysyłkę, a także fachowe doradztwo w wyborze najlepszych komponentów, abyś mógł bez obaw cieszyć się każdym kilometrem na swoim motocyklu. Z nami tuning i serwis Twojego Ducati jest prosty i skuteczny!


