Menu

Osłony przegubu centralnego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 4

Osłony przegubu centralnego do Najpopularniejszych motocykli

Osłona przegubu centralnego dla ochrony przegubu przeniesienia napędu

Osłona przegubu centralnego to osłona przegubów elementów łączących silnik i skrzynię biegów z dyferencjałami poszczególnych osi. Choć należy do najprostszych i tanich rozwiązań stosowanych przy przeniesieniu napędu, osłona przegubu napędowego jest niezwykle ważna dla układu, gdyż zabezpiecza przegub przed brudem i niedostatecznym smarowaniem.

Osłona przegubu centralnego prostym elementem ochronnym osi centralnej

W wielu modelach pojazdów czterokołowych, konstrukcja układu przenoszącego moc silnika na osie kół jest bliższa tym znanym z samochodów. W miejsce popularnego w motocyklach [cat:379łańcucha stosuje się tu wałki napędowe, szczególnie gdy napęd jest przenoszony nie tylko na tylną, ale i przednią oś. Zaletami takiego przeniesienia napędu są wytrzymałość i względna bezobsługowość przydatna szczególnie właśnie przy osi centralnej.

Bezobsługowość osi, a szczególnie jej przegubów zachowa się tu jednak tylko, jeśli uchroni się je przed brudem i utratą smaru. Z tego względu, niezwykle ważnym elementem przegubu jest jej osłona. Prosta, odpowiednio elastyczna i umocowana, gumowa osłona przegubu centralnego wystarczy do zabezpieczenia łączenia przed brudem i zachowania optymalnej ilości smaru nawet przy agresywnej jeździe terenowej.

Osłona przegubu napędowego osi centralnej wymaga reakcji na uszkodzenie

Choć motocyklowe osłony przegubu centralnego nie wymagają częstych działań związanych z ich pracą, warto je regularnie sprawdzać pod kątem uszkodzeń. Pęknięcia lub starzenie się gumy, albo też uszkodzenie pierścieni mocowania grożą wydostaniem się smaru lub wprowadzeniem wody, brudu czy innych substancji do przegubu. Na takie objawy warto szybko zareagować, a uszkodzoną osłonę przegubu osi centralnej wymienić.

Osłony przegubu centralnego z elementami mocowania w Gmoto.pl

U nas znajdziesz osłony przegubu centralnego do różnych modeli pojazdów czterokołowych. Oferujemy osłony przegubów osi centralnej wewnętrzne i zewnętrzne, z mocowaniami i smarem niezbędnymi do poprawnej pracy. Cechy i parametry danej osłony znajdziesz po kliknięciu na produkt.