Menu

Osłony przegubu napędowego zewnętrzne

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 2

Osłony przegubu napędowego zewnętrzne do Najpopularniejszych motocykli

Osłony zewnętrznego przegubu osi centralnej to gumowe elementy chroniące przegub osi centralnej obecny przy dyferencjalne danej osi kół. Ze względu na swoje funkcje dla przegubu, osłona stanowi kluczowy element poprawnej pracy i żywotności osi centralnej.

Przeguby osi są jednymi z bardziej wrażliwych na uszkodzenie elementów układu przeniesienia napędu. Powodem tego jest ich funkcja, a przez to konstrukcja oraz siły działające na poszczególne łączenia.

Zużycie lub uszkodzenie przegubu może zostać tu spotęgowane przez niedostateczne smarowanie łączników oraz obecność brudu, w szczególności piasku. Widoczne jest to głównie przy przegubach zewnętrznych, zwykle mniej chronionych przez elementy podwozia.

Z tego powodu, niezwykle ważna jest osobna ochrona przegubu przed zanieczyszczeniami i utrzymanie odpowiedniej ilości smaru. Zadanie to spełniają gumowe osłony przegubu. Szczelnie zamocowane na krańcach przegubu osłony nie dopuszczają do pojawienia się w przegubie zanieczyszczeń oraz do wypłynięcia smaru.

Funkcja osłony sprawia, że jej uszkodzenie lub zużycie wymaga jej możliwie szybkiej wymiany. W przeciwnym wypadku, nawet niewielkie pęknięcie czy zużycie może w krótkim czasie doprowadzić do uszkodzenia przegubu, co w przypadku osi centralnej wymaga sporych kosztów naprawy.v

W naszej ofercie dostępne są osłony przegubu zewnętrznego osi centralnej do różnych modeli pojazdów czterokołowych. Oferujemy wysokiej jakości osłony renomowanych producentów, na czele z firmą All Balls. Cechy i parametry osłony oraz lista modeli, do których pasuje są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.