Menu

Osie napędowe i akcesoria napędu tylnego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 597

Osie napędowe i akcesoria napędu tylnego do Najpopularniejszych motocykli

Osłony tylne przegubu

Elementy tylnej osi napędowej to elementy pojazdów czterokołowych przenoszące moc silnika z dyferencjału na tylne koła. Stanowiące trzon układu przeniesienia napędu zarówno w pojazdach z napędem na dwa, jak i na cztery koła, osie wymagają wytrzymałości i ochrony szczególnie w miejscach przegubów.

Nawet w przypadku napędu na cztery koła, podstawowym elementem napędzającym pojazd czterokołowy jest tylna oś. Wynika to choćby z praw fizyki, wskutek których siły działające na tylną oś podczas przyśpieszania przeważają nad tymi działającymi na oś przednią.

Z tego powodu niezwykle ważne jest zarówno dopasowanie, jak i jakość elementów tylnej osi. Szczególne znaczenie ma to w przypadku osi dzielonej wyposażonej w przeguby, które są elementami nie tylko najmniej wytrzymałymi, ale i najbardziej podatnymi na działanie brudu i czynników zewnętrznych.

Niezwykle ważne są przez to montowane na przegubach osłony, które chronią je przed czynnikami zewnętrznymi, jak również utrzymują w nich odpowiednią ilość smaru. Warte uwagi i wysokiej jakości są przede wszystkim osłony przegubów wewnętrznych, których demontaż jest bardziej kosztowny i kłopotliwy, aniżeli przegubów zewnętrznych.

Uwagi wymaga także układ dzielący moc między dwoma półosiami, czyli dyferencjał. O ile jego główne elementy są wytrzymałe i nieczęsto ulegają uszkodzeniom, niezbędne do poprawnej pracy dyferencjału są także elementy umożliwiające swobodny ruch części mechanizmu i utrzymujący ich szczelność. Elementy te można zdobyć w kompletach naprawczych, eliminując przy tym ryzyko błędnego doboru danego łożyska czy uszczelnienia do dyferencjału.

W naszej ofercie dostępne są wałki tylnej osi napędu do różnych modeli pojazdów ATV. Oferujemy zarówno wysokiej jakości osie i dyferencjały, jak i elementy takie, jak osłony, uszczelniacze i łożyska. Cechy i parametry danego elementu oraz lista modeli, do których pasuje są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.