Menu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 3

Żarówki HS5 - 12V do Najpopularniejszych motocykli

Żarówki HS5 rzadko spotykanym rozwiązaniem do motocykli i quadów

Żarówki HS5 o napięciu 12V to dwuwłóknowe żarówki halogenowe, których cechą szczególną jest poprzeczny żarnik i nietypowe gniazdo. Ze względu na konstrukcję żarówka HS5 jest stosowana głównie w reflektorach małych jednośladów i quadów, w których łączy rolę podstawowych lamp. Kształt gniazda żarówki HS5 uniemożliwia zastosowanie innych typów żarówek w lampie.

Żarówka HS5 z bardzo specyficznymi rozwiązaniami

Popularnymi rozwiązaniami stosowanymi w żarówkach do motocykli czy quadów są dwa włókna oraz zmniejszona moc i wielkość. Dwa włókna pozwalają wykorzystać tą samą żarówkę jako światło mijania i drogowe, a mniejsza moc umożliwia zastosowanie jej w motocyklu z lekką, a nawet pozbawionym akumulatora. Czasem jednak i te pomysły to za mało. Przykładem żarówki przygotowanej do takich sytuacji są żarówki HS5.

Energooszczędna żarówka HS5 nie dość, że posiada dwa włókna, to są one położone poprzecznie względem osi żarówki. To jeszcze zmniejsza jej wymiary, przede wszystkim długość. Kolejnym pomysłem jest zastosowanie specjalnego gniazda ułatwiającego montaż żarówki HS5 w lampie. W efekcie, żarówka HS5 może być montowana nawet w małych lampach i o bardzo nietypowym kształcie.

Żarówka HS5 nie do zastąpienia i z szeregiem ograniczeń

Jako, że żarówki HS5 są przygotowane do bardzo nietypowych lamp, nie jest możliwe zastąpienie ich przez inną żarówkę halogenową. Wynika to choćby z nietypowego kształtu gniazda, w którym umieszczana jest żarówka HS5. Ponadto, dwa włókna wymuszają wymianę żarówki HS5 już przy uszkodzeniu jednego z nich. Szukając nieczęsto spotykanej żarówki HS5 należy też wystrzegać się tanich zamienników. Produkty z nowoczesnymi rozwiązaniami zwykle są natomiast niehomologowane i przeznaczone tylko do jazdy w terenie.

Wysokiej jakości, homologowane żarówki HS5 w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości żarówki HS5 o napięciu 12V. Oferujemy homologowane, halogenowe żarówki HS5 cenionych producentów oświetlenia motocyklowego. Cechy i parametry żarówki są dostępne po kliknięciu na produkt.