Menu

Żarówki H3

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 9

Żarówki H3 do Najpopularniejszych motocykli

Żarówki H3 o napięciu 12V to typ halogenowych żarówek jednowłóknowych stosowanych w motocyklach. Mniej popularny od żarówek H1 czy H7, H3 wyróżnia się nietypową konstrukcją oraz połączeniem z instalacją elektryczną motocykla. Tak, jak w samochodach są stosowane głównie jako źródła światła lamp przeciwmgielnych, w motocyklach żarówki H3 sprawdzają się jako element dla lamp typu light bar.

Konstrukcję żarówki H3 wyróżnia poprzecznie położony żarnik oraz nietypowy przewód łączący ją z instalacją elektryczną motocykla. Niełatwo jest przez to znaleźć motocykl z lampą główną o konstrukcji dopasowanej do użycia żarówki H3. Inaczej jest jednak z lampami light bar, które wskutek właściwości żarówek H3 często korzystają właśnie z tego źródła światła. Należy przy tym uważać na jakość żarówki, gdyż na rynku jest obecny szereg niskiej jakości zamienników, nierzadko ze względu na jasność światła czy kolor bańki opisywane jako ksenonowe.

Choć efekt nie dyskwalifikuje żarówki z zastosowania, wymaga jednak sprawdzenia jej homologacji i wymaganych cech. Podobnie sprawa ma się z coraz popularniejszymi żarówkami LED, które często także mają wyraźne ograniczenia i nie sprawdzają się jako źródła świateł mijania czy drogowych.

W naszej ofercie znajdziesz żarówki H3 12V do różnych typów motocykli i skuterów. Oferujemy żarówki H3 renomowanych producentów takich, jak Osram czy Cartechnic. Cechy i parametry żarówki oraz listę modeli motocykli, do których można ją zastosować są dostępne po kliknięciu na produkt.