Menu

Żarówki H4

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 28

Żarówka reflektora halogenowa 12V 18/18W H4 P43T

9,99 zł

Niedostępny

Żarówka reflektora halogenowa 12V 18/18W H4 P43T

            (2)

Żarówka Cartechnic H4 12V 60/55W P43t

11,09 zł

Niedostępny

Żarówka Cartechnic H4 12V 60/55W P43t

            (4)

Żarówka Vicma H4 60/55W 12V

16,96 zł

Niedostępny

Żarówka Vicma H4 60/55W 12V

Żarówki H4 do Najpopularniejszych motocykli

Żarówki H4 podstawą lampy łączącej dwie funkcje

Żarówki H4 o napięciu 12V to żarówki halogenowe, które w konstrukcji wykorzystują dwa włókna. Dzięki takiej budowie, żarówka halogenowa H4 może łączyć funkcję dwóch typów lamp, przede wszystkim świateł drogowych i mijania. Dwuwłóknowe żarówki H4 są niezwykle popularne w motocyklach i skuterach, gdzie przedni reflektor często wymaga zwartej konstrukcji łączącej oświetlenie dwóch typów w jednej lampie.

Żarówka H4 przydatna w motocyklach do lamp głównych i przeciwmgielnych

Standardowa żarówka halogenowa posiada jeden żarnik przeznaczony do określonej funkcji w pojeździe. O ile nie jest to problemem w przypadku samochodów czy ciężarówek, ten pojawia się w przypadku zwartej konstrukcji reflektorów motocyklowych. I właśnie w takich pojazdach przydaje się typ żarówki zawierający podwójny żarnik o różnych parametrach generowanego światła.

Żarówki H4 sprawdzają się przede wszystkim w podstawowych lampach świateł mijania i drogowych, gdzie każdy żarnik dużej lampy przedniej odpowiada za jedną z tych funkcji. W niektórych, głównie większych jednośladach, żarówka halogenowa H4 jest natomiast stosowana jako źródło świateł przeciwmgielnych. Takie rozwiązanie pozwala umieścić światła przeciwmgielne w jednej z lamp reflektora głównego, a nie jako dodatkowe lampy lightbar.

Obok zalet, konstrukcja żarówki H4 ma też problematyczne wady

Choć obecność dwóch włókien w żarówce ma swoje zalety, należy też pamiętać o wynikających z tego problemach. Żarówka H4 stanie się bezużyteczna już w momencie, gdy uszkodzeniu ulegnie jedno z włókien. Obok braku odpowiedniego oświetlenia, taka awaria żarówek przyniesie też spore kłopoty w razie kontroli pojazdu. Obok włókien, źródłem awarii może być też odbłyśnik, czyli płytka odgradzająca żarniki w bańce. Jej uszkodzenie sprawi, że żarówka H4 będzie rozprowadzała światło niezgodnie z wymaganiami, co doprowadzi między innymi do oślepienia innych użytkowników ruchu.

Jak każda żarówka halogenowa, kluczową kwestią przy doborze jest też homologacja

Dotyczy to szczególnie żarówki LED H4 oraz żarówki H4 imitującej światła ksenonowe. O ile te drugie mogą być stosowane przy zachowaniu parametrów wymaganych przez prawo, to żarówki H4 LED z homologacją próżno szukać, co automatycznie wyklucza ją z motocykli drogowych.

W praktyce jedynym sposobem, by zastosować żarówki LED H4 do motocykla wykorzystywanego na drogach publicznych jest zatwierdzenie reflektora wyposażonego w żarówki H4 LED przez instytucję dopuszczającą pojazdy do ruchu. W każdym przypadku, warto natomiast postawić na odpowiednią jakość i żywotność żarówek. Nawet w przypadku lepszych parametrów światła, jedno w włókien taniej żarówki H4 może szybko ulec zużyciu i w praktyce wyeliminować całą żarówkę.

Rozmaite żarówki H4 halogenowe i w nietypowych wersjach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz żarówki H4 o napięciu 12V w różnych odsłonach. Oferujemy żarówki cenionych producentów, w tym Osram, Hella czy Cartechnic, standardowe i o wzmocnionym świetle, a także wysokiej jakości żarówki imitujące światło ksenonowe. Cechy i parametry żarówek są dostępne po kliknięciu na produkt.