Menu

Żarówki H7

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 21

Żarówki H7 do Najpopularniejszych motocykli

Żarówki H7 nowoczesnym źródłem światła dla motocykli

Żarówka H7 o napięciu 12V to nowoczesna żarówka jednowłóknowa stosowana w światłach mijania i drogowych wielu pojazdów, w tym także w motocyklach. Będące rozwinięciem halogenowych żarówek H1, dobre żarówki H7 cechuje większa wydajność i wyższa jakość światła. Wbrew pozorom, mocne żarówki H7 nie zawsze są trwalsze od starszej żarówki H1, choć w przypadku bardziej dopracowanych modeli różnica między żarówkami staje się dość wyraźna.

Dlaczego żarówki H7 są dziś standardem w nowoczesnych jednośladach?

Żarówki halogenowe typu H7 powstały w 1993 jako rozwinięcie istniejących od lat 60-tych żarówek H1. Oba typy żarówek stosowanych głównie w światłach drogowych i mijania cechuje pojedynczy żarnik poprowadzony w bańce wzdłuż osi żarówki. Przez zastosowanie innej konstrukcji i materiałów do budowy bańki i żarnika, żarówki H7 zapewniają większe natężenie światła i lepiej rozprowadzają je w reflektorze. Efektem jest tu dużo lepsze oświetlenie drogi bez ryzyka oślepienia innych kierowców. Głównie z tych powodów, żarówki H7 są obecnie produktami dedykowanymi do lamp przednich większości nowoczesnych motocykli.

Swoje zadanie spełni tylko żarówka H7 dobrej jakości

Choć w teorii, nowoczesna żarówka H7 będzie świecić lepiej od starszej odmiany, w praktyce kluczową kwestią jest jej odpowiednia jakość. Tanie zamienniki albo od początku nie zapewnią oczekiwanych właściwości lampy przedniej, albo wskutek wysilonej pracy elementów nie zapewnią odpowiednio długiej żywotności i w krótkim czasie ulegną zużyciu bądź uszkodzeniu. Często jest to efektem próby zastąpienia standardowej żarówki przez żarówki H7 o kolorze niebieskim imitujące lampy ksenonowe. Z tego względu, przy wymianie żarówki H1 należy stawiać na dobre żarówki H7 cenionych producentów, a w przypadku jazdy po drogach publicznych, przede wszystkim żarówki homologowane.

Uwaga na żarówki LED H7 do halogenów

Kwestia homologacji jest widoczna szczególnie, gdy chodzi o żarówki LED H7. Ze względu na specyficzną konstrukcję i cechy żarówek H7 LED i możliwość montażu tylko w niektórych reflektorach, żarówki H7 LED z homologacją są wciąż w praktyce niedostępne. Użycie żarówki LED H7 nawet, jeśli pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo jazdy i zapewni wymagane przez prawo parametry światła i pracy lampy, grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Dopuszczenie motocykla wyposażonego w żarówki LED H7 do ruchu po drogach publicznych jest jak na razie możliwe tylko po zatwierdzeniu reflektora i motocykla przez instytucję dopuszczającą pojazdy do ruchu.

Nowoczesne żarówki H7 w różnych odsłonach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości nowoczesne i mocne żarówki H7 o napięciu 12V możliwe do montażu w wielu modelach motocykli. Oferujemy standardowe żarówki H7 i ich wersje wzmocnione, a także homologowane żarówki H7 imitujące światło ksenonowe. Cechy i parametry danej żarówki są dostępne po kliknięciu na produkt.