Menu

Kute dźwignie hamulca motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 133

Kute dźwignie hamulca motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Kute dźwignie hamulca budżetową alternatywą dla CNC

Kute dźwignie hamulca motocykla to dźwignie przedniego hamulca wykonane przez kucie jej podstawowych elementów. Kuta dźwignia hamulca jest bardziej odporna na uszkodzenia i bardziej dokładna w obróbce, a przy tym tylko nieznacznie droższa od standardowych dźwigni.

Kuta dźwignia hamulca przygotowana pod pojazdy drogowe

Ze względu na umiejscowienie i funkcję, dźwignia hamulca jest narażona na cały szereg uszkodzeń. Choć przy typowej jeździe takie ryzyko jest w miarę niewielkie, w praktyce każdy motocyklista nie raz spotka się z sytuacją, w której narażenie na uszkodzenie dźwigni wyraźnie wzrasta. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia dźwigni, producenci poszli w stronę alternatywnych rozwiązań, między innymi w zakresie produkcji elementów do motocykla.

Efektem tych prac jest produkcja przez kucie dźwigni na zimno. Wykonana w ten sposób dźwignia hamulca wyraźnie zyskała na wytrzymałości i odporności na złamanie, pęknięcie czy zagięcie. Jednocześnie, niskie koszty produkcji tylko nieznacznie zwiększyły ceny takich dźwigni hamulca, szczególnie w porównaniu do technologii typu obróbki CNC.

Czym jeszcze wyróżniają się kute dźwignie hamulca motocyklowego?

Obok cech związanych z wytrzymałością, dźwignia hamulca wykuta na zimno jest również dokładniej wykonana oraz dużo lżejsza od jej standardowego odpowiednika odlewanego. Tylko jednym z powodów jest tu zastosowanie wysokiej jakości stopów aluminium. Dzięki technologii kucia na zimno dźwignia hamulca zyskała też możliwość urozmaicenia kształtu, a przez to wyglądu.

Standardowe i nietypowe kute dźwignie hamulca motocyklowego w Gmoto.pl

U nas znajdziesz kute dźwignie hamulca do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości, lekkie aluminiowe dźwignie standardowe i do modyfikacji kierownicy motocykla. Cechy i parametry danej dźwigni są dostępne po kliknięciu na produkt.