Menu

Kierownice skuterów śnieżnych

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Kierownice skuterów śnieżnych do Najpopularniejszych motocykli

Kierownice skuterów śnieżnych dla szybkiej i bezpiecznej jazdy po śniegu

Kierownice skuterów śnieżnych to elementy łączące kontrolę kierunku jazdy skuterem śnieżnym z podstawą dla mechanizmów związanych z jego prędkością. Choć pod kątem funkcji kierownica do skutera śnieżnego ma wiele wspólnego z kierownicą motocykla czy quada, to jej konstrukcja zwykle wyraźnie odróżnia ją od kierownic innych pojazdów.

Kierownica do skutera śnieżnego z funkcjami i wymaganiami jak w motocyklu

Tak, jak w motocyklach czy quadach, kierownica do skutera śnieżnego pełni dwie podstawowe funkcje. Pierwszą z nich jest oczywiście kontrola nad kierunkiem poruszania się pojazdu po śniegu. Nie należy jednak zapominać, że kierownica skutera śnieżnego to także podstawa dla montażu elementów sterowania prędkością pojazdu. Utrata kontroli nad nimi wskutek poluzowania grożą skutkami nie mniejszymi, niż utrata kontroli nad kierunkiem jazdy.

Zbieżne z kierownicami motocykli czy quadów są także wymagania stawiane kierownicom skuterów śnieżnych. Taka kierownica musi być wytrzymała, odporna na siły działające na nią podczas jazdy, a także czynniki zewnętrzne i uderzenia. W efekcie, w razie uszkodzenia lub odkształcenia kierownicy, skutery śnieżne będą wymagały jej wymiany. Brak reakcji na uszkodzenie grozi nagłą utratą kontroli nad maszyną podczas jazdy.

Co wyróżnia skutery śnieżne pod kątem kierownicy?

W niejednym skuterze śnieżnym, kierownica będzie wyglądała niemal tak samo, jak ta z motocykla. Nie jest to jednak standard. Ze względu na inną konstrukcję maszyny i brak miejsca na element zajmujący większą przestrzeń, kierownica do skutera śnieżnego może być niemal prostą rurą montowaną do kolumny lub złożonym elementem zawierającym część kolumny kierowniczej. W każdym przypadku, taka konstrukcja wyróżnia skutery śnieżne i przez to wymaga doboru elementu do konkretnego modelu.

Lekkie i wytrzymałe kierownice skuterów śnieżnych w Gmoto.pl

U nas znajdziesz kierownice skuterów śnieżnych cenionych producentów. Oferujemy lekkie i wytrzymałe kierownice skuterów śnieżnych przygotowane wprost do agresywnego poruszania się po śniegu w warunkach zimowych. Cechy i parametry kierownicy znajdziesz klikając na produkt.