Menu

Linki pompy oleju

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 6

Linki pompy oleju do Najpopularniejszych motocykli

Linki pompy oleju kontroluje ilość oleju w paliwie silnika dwusuwowego

Linka pompy oleju to element układu paliwowego przy silniku dwusuwowym, który odpowiada za optymalne ustawienie pracy pompy oleju. Z pomocą linki pompy oleju pompa wtłacza do układu motocykla olej w ilości adekwatnej do potrzeb silnika w danym momencie.

Prosta linka pompy oleju skutecznie dopasuje ilość oleju

Układy dwusuwowe to konstrukcja silnika wciąż często spotykana w małych motocyklach i skuterach. Jej prostota przejawia się nie tylko w samej jednostce napędowej, ale i w układach z nią związanych. Typowym przykładem jest tu dozownik oleju i element, który uzależnia jego pracę od pracy silnika, czyli linka pompy oleju.

Łącząca układ napędowy i paliwowy linka, wskutek przesunięcia przenosi pracę silnika na dozownik i ustawia go na poziomie wymaganym przez silnik. Funkcja, jaką pełni linka lub cięgno pompy oleju w układzie, jest więc niebagatelna i wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i konserwacji linki. Ważnym jest tu przede wszystkim szczelność pancerza, który zabezpiecza linkę przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi.

Jednocześnie jednak, pancerze może narażać linkę na tarcie i przez to szybsze zużycie. Stałym elementem konserwacji linki jest więc jej smarowanie, by ta bez przeszkód przenosiła na pompę sygnał o potrzebie wtłoczenia danej ilości oleju. W przeciwnym wypadku tarcie lub po prostu uszkodzenie linki grozi nieodpowiednim przetłoczeniem oleju, a to szybko odbije się na pracy silnika motocykla.

Wytrzymałe linki pompy oleju w pancerzach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz linki pompy oleju do różnych modeli skuterów i motocykli. Oferujemy linki o różnych długościach i innych parametrach, dostosowane do instalacji w konkretnych typach jednośladów. Cechy i parametry danej linki są dostępne po kliknięciu na produkt.