Menu

Linki zmiany biegów

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Linki zmiany biegów do Najpopularniejszych motocykli

Linki zmiany biegów przenoszą ruch dźwigni na mechanizm

Linka zmiany biegów to element, który przenosi ruch dźwigni zmiany biegów na skrzynię. Linki skrzyni biegów są związane najczęściej z motocyklami, w których dźwignia skrzyni biegów znajduje się przy kierownicy. W takim układzie, uszkodzenie linki skrzyni biegów utrudnia zmianę biegów.

Linka skrzyni biegów elementem nieczęsto stosowanego układu

W typowym motocyklu ze skrzynką biegów sterowaną przez kierowcę, dźwignia zmiany biegów jest umieszczona przy mechanizmie i operowana nogą. Szczególnie wśród motorowerów można jednak spotkać pojazdy, w których dźwigienka zmiany biegów jest umieszczana na kierownicy.

W takim układzie, niewielką dźwignię łączy ze skrzynią linka skrzyni biegów podobna do linki hamulca czy sprzęgła. Umieszczona w pancerzu, linka zmiany biegów przenosi ruch dźwigni na mechanizm i doprowadza do zmiany biegu.

Linka zmiany biegów wymaga pancerza, montażu i konserwacji

Linki zmiany biegów wymagają typowych działań związanych z ich konserwacją i użytkowaniem. Ważny jest tu dobór linki zmiany biegów do układu, oraz jej odpowiedni montaż do dźwigni i mechanizmu. Duże znaczenie ma też smarowanie linki od skrzyni biegów wewnątrz pancerza chroniącego linkę przed czynnikami zewnętrznymi. Linka skrzyni biegów wymaga smarowania, gdyż to chroni linkę przed ścieraniem podczas jej ruchu wewnątrz pancerza.

Linki skrzyni biegów do jednośladów wyposażonych w taki element w Gmoto.pl

U nas znajdziesz linki od skrzyni biegów przygotowane do instalacji w motocyklach wyposażonych w ten mechanizm. Oferujemy typowe linki skrzyni biegów oraz ich nowoczesne odpowiedniki. Cechy i parametry danej linki są dostępne po kliknięciu na produkt.