Motocykle Romet

Top 10 modeli Romet

Charakterystyka marki

ROMET to nazwa firmy jak również marka popularnych w latach 1948-1998 motorowerów. Obecnie firma ta działa  jako Arkus & Romet Group oraz jako Romet Motors. Początek powstania zakładów ROMET datuje się na rok 1948, kiedy to zgodnie z zarządzeniem ówczesnego Ministra Handlu i Transportu powstała w Bydgoszczy fabryka, która przede wszystkim miała produkować rowery i części zamienne do nich. Firma oprócz Bydgoszczy miała swoje zakłady również w Czechowicach -Dziedzicach oraz Poznaniu.

Pierwszy motorower marki Romet wyjechał z fabryki w 1961 roku. Ta popularna „motorynka” pobiła serca miłośników jednośladów. Pomysł aby w fabryce rowerów powstał pojazd z silnikiem był odpowiedzią na potrzeby rynku. Ponieważ w tamtym czasie granice, również te handlowe były zamknięte konstruktorzy metodą prób i błędów tworzyli nowy pojazd testując go na drogach, a nie jak to zwykle bywa w dziale tekstowym.

Silnik pierwszej „motorynki” posiadał moc 1,4 KM oraz skrzynię biegów z dwoma biegami. Aby go zapalić należało użyć korb i pedałów. Pierwszy model nazwano MR230 Komar. Bez wątpienia podbił on motoryzacyjny rynek na długi czas. Zainteresowanie tym pojazdem zdecydowanie przerosło oczekiwania konstruktorów, którzy usilnie rozpoczęli pracę nad kolejnymi modelami.

Pojazdy produkowane pod marką Romet cieszyły się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale po otwarciu rynków, również za granicą. Ostatni z modeli produkowanych przez tą fabrykę powstał w 1988 roku. Było to Chart 2010- nowoczesny pojazd stylistyką nawiązujący do najpopularniejszych rozwiązań technologicznych tamtego okresu. Posiadał montowane seryjnie  kierunkowskazy oraz dwuosobową kanapę. Modelem tym zainteresowali się nawet japońscy producenci.

Firma nie przetrwała prywatyzacji i w1995 roku ogłosiła bankructwo, by w 2006 roku odrodzić się we współpracy z firmą Arkus.

Wszystkie modele Romet

Poniżej znajduje się lista modeli Romet do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

C
K
M
O
S
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe