check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Podnośniki do motocykli/najazdy

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 1218
Stojak podnośnik motocyklowy HLP Cross Enduro - 136674
Stojak motocyklowy tył - pod wahacz Yakk EXP REFO L - 669241
Podnośnik motocyklowy uniwersalny tył - 80683
Stojak motocyklowy tył - pod rolki Yakk EXP REFO V - 669256
Podnośnik motocyklowy pod tylny wahacz Oxford Padock - SP821
Podnośnik motocyklowy pod tylny wahacz Oxford Premium - OX281
Najazd do motocykli/quadów nośność 340kg
Podnośnik motocyklowy pod przednie koło Oxford Padock - SP822
Podnośnik motocyklowy pod przednie koło Oxford Premium - OX282
Stojak podnośnik motocyklowy Cross Enduro z amortyzatorem JMP
Podnośnik motocyklowy nożycowy 500 kg JMP

519,50 zł

dostawa 0 zł

Podnośnik motocyklowy nożycowy 500 kg JMP

stars    (1)

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Najazd motocyklowy i podnośnik to niezbędne elementy serwisu motocykli

Praca przy motocyklu niemal zawsze wymaga stabilnej pozycji jednośladu. Każdy serwis i miłośnik takich prac powinien wyposażyć się więc w podnośnik do motocykla i najazdy motocyklowe. Wytrzymały, dostosowany do masy podnośnik do motoru nie dopuści do wywrócenia się pojazdu, a najazd motocyklowy umożliwi łatwe umieszczenie jednośladu na lawecie.

Podnośnik do motocykla od prostego stojaka do profesjonalnego układu hydraulicznego

Zależnie od przeznaczenia i konstrukcji, podnośniki do motocykli można podzielić na kilka typów. Można tu spotkać zarówno prosty, typowo mechaniczny podnośnik do motocykli pod oś i ramę, jak i profesjonalny podnośnik motocyklowy pneumatyczny i hydrauliczny wykorzystujący zestaw siłowników i pompę elektryczną. Każdy podnośnik do motoru ma swoje wady i zalety, a także sytuacje, w których sprawdzi się najlepiej.

Proste podnośniki do motocykli do podstawowych zadań w terenie

Prosty podnośnik do motocykli zapewnia stabilność przez umieszczenie jednego z kół w uchwycie. Taki podnośnik motocykla często wsuwa się pod koło dzięki specjalnym rolkom. Prosty podnośnik motocykla nie ma ograniczeń co do wagi, ważne jest za to dopasowanie do osi motocykla. Wykorzystując niewielki, praktyczny podnośnik motocykl można sprawdzić i wykonać podstawowe czynności praktycznie wszędzie.

Mechaniczny podnośnik do motocykli korzysta z prostych praw fizyki

Mechaniczny podnośnik centralny do motocykla pozwala podnieść motocykl z pomocą mechanicznego ramienia. Podnośniki do motocykli tego typu wykorzystuje się zwykle przy lekkich motocyklach enduro i cross. Siła człowieka pomnożona przez długość ramienia w zupełności wystarcza do podniesienia takiego jednośladu.

Podnośnik hydrauliczny motocyklowy w wersji prostej i z elektrycznym wspomaganiem

Podnośnik hydrauliczny motocyklowy pozwala podnieść cięższe jednoślady. W prostszej wersji, hydrauliczny podnośnik do motocykli wykorzystuje siłownik hydrauliczny do podniesienia i utrzymania jednośladu. Najbardziej rozbudowany jest profesjonalny podnośnik do motoru z pompą elektryczną i platformą. Taki podnośnik do motocykla udźwignie i utrzyma nawet najcięższe motocykle turystyczne.

Podnośnik motocyklowy pneumatyczny wykorzystuje sprężone powietrze do podniesienia jednośladu

Podobnie, jak podnośnik do motocykla hydrauliczny działa podnośnik motocyklowy pneumatyczny. Różnicą jest wykorzystanie sprężonego powietrza w siłownikach czy pompie. Wyróżnia się tu głównie podnośnik motocyklowy pneumatyczny poduszkowy. Z pomocą poduszki powietrznej i prostej pompy ręcznej, podnośnik centralny do motocykli lub platformę jest łatwy do podniesienia nawet z cięższym jednośladem.

Najazdy do motocykli niezbędne do transportu ciężkiego motocykla na lawecie

Osobną grupą elementów są najazdy do motocykli. Wprowadzenie motocykla na lawetę wymaga nie tylko siły, ale i utrzymania pozycji jednośladu. Najazd do motocykla w przypadku lżejszych pojazdów jest sporym ułatwieniem, a przy cięższych staje się koniecznością. Typowy najazd motocyklowy jest wykonany najczęściej z aluminium i często składany. To pozwala łatwo przewieźć najazd motocyklowy wraz z samym motocyklem. Najazdy do motocykli różnią się nie tylko maksymalnym udźwigiem, ale i długością. Ta przydaje się, gdy laweta jest wysoka. Krótki najazd do motocykla tworzyłby zbyt duży kąt podjazdu i wyraźnie utrudniał wprowadzenie jednośladu.

Proste i profesjonalne podnośniki motocyklowe i najazdy w Gmoto.pl

U nas znajdziesz podnośnik do motocykla i najazd w wielu rozmiarach. Oferujemy proste i profesjonalne podnośniki do motocykli mechaniczne, hydrauliczne i pneumatyczne, najazdy motocyklowe o różnej długości i udźwigu oraz ich elementy. Cechy i parametry danego podnośnika czy najazdu znajdziesz klikając na produkt.