Menu

Jeansy motocyklowe

Producent

Rozmiar

Płeć

Materiał

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 214

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Na krótkie przejażdżki motocyklem kup jeansy z protektorami

Zwykle spodnie motocyklowe zakładamy na dłuższe wypady, zloty, czy podróże. Motocykliści, mimo posiadania tej części moto garderoby, nie lubią zakładać i przebywać w spodniach motocyklowych. Wiąże się to przede wszystkim z minimalnym komfortem, jaki oferują.

Jadąc do pracy lub szkoły w spodniach motocyklowych, musimy je przebierać, albo chodzić cały dzień w grubych tekstyliach lub skórze. Samo zakładanie i zdejmowanie takich spodni nie należy do najmilszych i najkrótszych czynności, a komfort oferowany podczas siedzenia lub chodzenia również nie powala na kolana.

Producenci odzieży motocyklowej stosunkowo niedawno wypuścili na rynek spodnie motocyklowe dorównujące pod względem wygody, spodniom „cywilnym”. Mowa oczywiście o motocyklowych jeansach.

Zastosowanie jeansów motocyklowych

Tego typu spodnie wręcz stworzone są do krótkich przejażdżek do sklepu, kina, galerii handlowej, a także codziennych dojazdów do szkoły lub pracy. Doskonale wręcz sprawdzą się w przypadku krótkich przelotów przez miasto, jak również nieco dłuższych pozamiejskich wycieczek.

Dlaczego warto kupić jeansy motocyklowe?

Najwyższy stopień wygody

Podstawową kwestią jest niesamowity wręcz komfort oferowany przez te spodnie. Komfort wielopoziomowy. Jeansy motocyklowe zakłada i zdejmuje się tak szybko, jak normalne spodnie. Jazda w nich jest niezwykle wygodna – ze względu na specjalny krój, nawet wygodniejsza od jazdy w normalnych jeansach. Podstawowym walorem tego typu spodni jest przede wszystkim design. Bardzo trudno pomylić je z normalnymi jeansami, czy bojówkami (zależnie od fasonu).

Skutecznie chronią nasze nogi

Mimo że wyglądają jak jeansy, wewnątrz jeansów motocyklowych znajdziemy całą masę protektorów, piankowych ochraniaczy bioder, wzmocnionych szwów, czy funkcjonalnych kieszeni. Materiał, z którego są wykonywane, to najczęściej jeans wzmacniany grubymi nićmi, przeszywanymi bawełną, poliestrem, Aramidem, czy Kevlarem. Co więcej, niektórzy producenci implementują w tego typu spodniach oddychające membrany, poprawiające wymianę cieplną i odprowadzające wilgoć.

Jeansy motocyklowe są bardziej odporne na ścieranie i oferują lepszą izolację od czynników atmosferycznych. Słowem – otrzymujemy ochronę zbliżoną do standardowych spodni motocyklowych, w formie klasycznych jeansów. Czy nie brzmi to świetnie?