Motocykle Simson

Top 9 modeli Simson

Charakterystyka marki

motocykle Simson - logo

Simson to marka pochodząca od naszych zachodnich sąsiadów. Założyli ją bracia Löb i Moses Simson w 1856 roku, co ciekawe, zaczynali od produkcji broni palnej i białej, a produkcja rowerów nastąpiła 30 lat później od daty założenia firmy.

Motocykle i motorowery tej marki są doskonale znane w Polsce, kiedy to w latach 80. i 90. były jednymi z najpopularniejszych jednośladów. Szczególnie popularnymi są modele S51 i skuter SR50. Motory Simson słyną z solidności i niezawodności, a ewentualne części zamienne łatwo jest zdobyć.

W 1956 roku, z fabryki w Suhl jako pierwszy wyjechał motorower Simson SR1, a dwa lata później został zastąpiony przez model SR2. Te modele były doskonale znane i lubiane w Polsce. Lata 60. przyniosły kolejne nowe egzemplarze, takie jak SR4-1 Spatz (wróbel), SR4-2 Star (szpak), SR4-3 Sperber (krogulec), SR4-4 Habicht (jastrząb) i skuter KR51 „Schwalbe”. Cztery modele z tej serii nosiły nazwy ptaków, takie do których były najbardziej podobne. W produkcji znalazł się również skuter sportowy GS-50, odnoszący znaczne sukcesy w rajdach motocyklowych.

Simson produkował również pojazdy dla osób niepełnosprawnych, takie jak Piccolo i Piccolo-DUO. Pojazdy te były popularne w Europie Środkowej i Wschodniej.

W założeniach konstruktorów simsonowskie motorowery miały być jak najbardziej uproszczonym pojazdem, posiadającym silnik spalinowy. Dopiero w 1980 roku, w modelu S51 pojawił się nowy silnik i skrzynia biegów o czterech przełożeniach. Nowe rozwiązania pojawiły się także w skuterach SR50 i SR80. Dzięki nowoczesnemu nadwoziu, skuter cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ umożliwiał komfortową jazdę w czasie deszczu.

Lata 90. przyniosły wiele zmian. Przedstawiono nowy model - S53, a także powrócono do nazywania Simsonów gatunkami ptaków. Wprowadzono skutery z automatyczną skrzynią biegów, takie jak Star 25/50/100, motorynki Spatz 25/50 i trójkołowce Albatros.

Ciekawym faktem z działalności firmy jest ten, iż Simson zawarł współpracę z firmą Her Chee z Tajwanu. Sprzedano nieznaczną ilość pojazdów noszących nazwę Simson Sula.

Simson ogłosił bankructwo w 2002 roku. W ostatnim roku działalności wyprodukowano między innymi modele GS 50 i SM 50. Nowy inwestor MZA Meyer Zweiradtechnik Ahnatal GmbH przejął firmę, jednak upadła ona w lutym 2003 roku. W 2009 roku zaczęto produkować silniki spalinowe typu M541.

Wszystkie modele Simson

Poniżej znajduje się lista modeli Simson do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

A
G
K
R
S
T
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe