Menu

Rękawice motocyklowe na choppera

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 70

Rękawice motocyklowe Leoshi Mustang czarne

165,00 zł

Rękawice motocyklowe Leoshi Mustang czarne

            (1)

Rękawice motocyklowe Buse Chopper czarne

91,00 zł

Rękawice motocyklowe Buse Chopper czarne

            (1)

Rękawice motocyklowe termoaktywne Brubeck czarne

52,99 zł

Niedostępny

Rękawice motocyklowe termoaktywne Brubeck czarne

            (2)

Rękawice motocyklowe skórzane Rebelhorn Rascal black

59,00 zł

Niedostępny

Rękawice motocyklowe skórzane Rebelhorn Rascal black

            (13)

Rękawiczki na chopper – warto je mieć nie tylko od parady

Rękawiczki inne niż dedykowane ujeżdżaniu chopperów lub cruiserów często darzone są pewną antypatią wśród braci motocyklowej pyrkającej na wolnoobrotowych monstrach. Należy pamiętać, że podczas jazdy nie liczy się tylko świetny wygląd, ale również bezpieczeństwo. Czy można połączyć jedno z drugim? Oczywiście, że tak.

Rękawiczki motocyklowe zapewniają nam nie tylko ochronę w przypadku potencjalnego szlifu, ale również chronią przed wiatrem, niską temperaturą i innymi czynnikami zabójczymi dla naszych stawów i kości. Przecież przemrożenie dłoni to nic przyjemnego, prawda?

W tej kategorii znajdziesz rękawiczki głównie reprezentacyjne, które nie zapewnią Ci specjalnej ochrony zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak i podczas szlifu. Doskonale jednak nadadzą się w przypadku pokazów, zlotów, a także do jazdy na krótkie dystanse.

W porze letniej zwykle dominują rękawiczki bez palców. Są to zwykle najtańsze i najbardziej popularne modele. Zakładając je, warto założyć dodatkową parę rękawiczek termoaktywnych, które zapewnią odpowiednią ochronę przed wiatrem, a także zadbają o prawidłową termoregulację dłoni.

Jeżeli liczysz się ze swoim bezpieczeństwem, warto wybrać pełne skórzane rękawiczki łączące styl oraz bezpieczeństwo. W tej kategorii znajdziesz modele ze wszytymi ochraniaczami na kostki, wzmocnionymi szwami i grubą podpinką zapewniającą ochronę przy uderzeniach.

Rękawiczki na chopper lub cruiser – jaką skórę wybrać?

Najpopularniejsza jest skóra bydlęca, zapewniająca odpowiednie właściwości chroniące ciało w przypadku uderzeń i tarcia. Poza tym odpowiednio garbowana i zakonserwowana skóra bydlęca doskonale sprawdza się w przypadku, gdy mamy ograniczony budżet i zależy nam na możliwie najlepszej ochronie.

Droższym wariantem jest skóra z kangura. Takie rękawiczki będą o wiele delikatniejsze w dotyku, cieńsze i zdecydowanie mocniejsze. Kangurza skóra doskonale chroni przed wiatrem i wodą, ponieważ nie posiada ani jednego pora (Kangur realizuje termoregulację przez język). Niestety w parze z lepszymi parametrami idzie również wyższa cena.