Menu

Sportowe rękawice motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 350

Rękawice motocyklowe Męskie Shima STX fluo

259,99 zł

Rękawice motocyklowe Męskie Shima STX fluo

            (2)

Rękawice motocyklowe Retro Rider M-1657 czarne

99,00 zł

Rękawice motocyklowe Retro Rider M-1657 czarne

            (1)

Rękawice motocyklowe męskie Shima RS-2 czarne

349,99 zł

Rękawice motocyklowe męskie Shima RS-2 czarne

            (1)

Rękawice motocyklowe Leoshi Dakota czarne

146,00 zł

Rękawice motocyklowe Leoshi Dakota czarne

            (1)

Rękawice motocyklowe Shima STR-2 czerwone-fluo

299,99 zł

Rękawice motocyklowe Shima STR-2 czerwone-fluo

            (1)

Chroń swoje ręce - odpowiednimi rękawicami do sportowej jazdy

Czy wiesz, czym skutkuje przejechanie gołą dłonią po asfalcie z prędkością 100 km/h? Dłoń ściera się jak ser na tarce. Dla asfaltu bez znaczenia jest, czy trze opony, ścięgna, mięśnie, czy kości. Warto uchronić swoje dłonie, nadgarstki i palce przed takim strasznym losem i odpowiednio wcześnie przywdziać solidne rękawice motocyklowe. Jednymi z najbezpieczniejszych rękawic są bez wątpienia rękawice sportowe. Sportowe rękawice na motocykl oferują kompletne zestawy protektorów, systemów wentylacji, zaawansowane konstrukcje i wiele innych implementacji, które w sumie składają się na bezpieczeństwo naszych rąk podczas mniej lub bardziej agresywnych przejazdów.

Na co zwracać uwagę wybierając sportowe rękawice motocyklowe?

Podstawową kwestią jest oczywiście stopień ochrony. Studiując specyfikację produktów, należy dokładnie sprawdzić, ile i jakie protektory zostały wmontowane w rękawice. Oczywiście protektory i ochraniacze powinny chronić: palce, ścięgna, kostki, zewnętrzną część dłoni, jej krawędzie, nadgarstki. Warto też zwrócić uwagę na certyfikaty i standardy spełniane przez produkt. Im ich więcej, tym produkt teoretycznie powinien być bardziej bezpieczny (i na ogół jest).

Kolejnym aspektem jest oczywiście materiał. Zwykle sportowe rękawice wykonywane są ze skóry. W przypadku tańszych produktów będzie to odpowiednio preparowana skóra bydlęca. Lepsze rękawice wykonuje się ze skóry kangura, natomiast najlepsze znajdujące się w asortymencie naszego sklepu producenci wykonują z japońskiej skóry wyścigowej.

Rękawice poza ochroną, muszą zapewniać mobilność dłoni i palców – nie za dużą, aby chroniły rękę przed złamaniami, skręceniami lub nadwyrężeniami, a także nie za małą, aby nie krępowały ruchów przy manipulowaniu manetką lub dźwigniami sprzęgła i hamulca.

Za komfort, odprowadzanie wilgoci i termoregulację odpowiada wyściółka oraz ewentualna membrana znajdująca się w rękawicach. Kupując produkt, warto zwrócić na to uwagę. Chyba nikt nie lubi jeździć w przepoconych, mokrych rękawicach, które parują nasze dłonie.