Zębatki motocyklowe - tylne

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Motocyklowe zębatki tylne

Tylna zębatka motocykla, w przypadku układu wyposażonego w łańcuch napędowy, jest ostatnim elementem przenoszącym moc i moment obrotowy silnika na tylne koło. Podobnie jak łańcuch, tylna zębatka jest narażona na zwiększone zużycie spowodowane niewłaściwą konserwacją układu. Cechą tylnej zębatki jest możliwa instalacja elementu o różnej ilości zębów, co wpływa na dynamikę motocykla.

Czym wyróżnia się w układzie zębatka tylna motocykla

W przypadku zębatki przenoszącej moc... przekazywaną przez łańcuch napędowy na koło, zębatka o mniejszej ilości zębów pozwala zwiększyć prędkość motocykla przy tej samej ilości obrotów. Jednocześnie, taka zmiana skutkuje jednak także mniejszą dynamiką jazdy, a to z powodu mniejszego momentu obrotowego przenoszonego na koło. Skutkiem użycia zębatki o mniejszej ilości zębów jest również szybsze jej zużycie, gdyż zębatka częściej spotyka się z łańcuchem i przez to częściej dochodzi do tarcia między elementami układu. Duży wpływ na zużycie zębatki ma więc materiał, z którego została wykonana tylna zębatka.

Standardowo zębatki tylne motocykla wykonuje się ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są one trwałe i odporne na wysokie temperatury. W przypadku lekkich motocykli takich, jak cross czy enduro, stosowane są natomiast zębatki aluminiowe. Choć mniej wytrzymałe, są one średnio o 60% lżejsze od ich stalowych odpowiedników. Najważniejszą cechą wpływającą na zużycie tylnej zębatki jest jednak odpowiednia konserwacja układu. Zły naciąg lub nawet drobne uszkodzenia łańcucha wyraźnie przyśpieszają zużycie tylnej zębatki, co widoczne jest szczególnie, gdy do starego układu montuje się nową zębatkę. Z tego powodu, w razie wymiany sugerowany jest zakup całego układu złożonego z łańcucha oraz tylnej i przedniej zębatki.

Wytrzymała zębatka tylna do motocykla dostępna w Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępny jest szeroka gama tylnych zębatek stalowych oraz aluminiowych i duraluminiowych renomowanych firm JT Sprockets, Supersprox czy Sunstar. Dokładne wymiary pozwalają precyzyjnie dobrać zębatkę tylną do motocykla, a gwarantowana wysoka jakość pozwala cieszyć się długim czasem eksploatacji przy odpowiednio konserwowanym układzie.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe