Menu

Środki do czyszczenia silnika

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 33

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Środek do czyszczenia silnika jedną z podstaw utrzymania stanu motocykla

Środki do czyszczenia silnika to substancje do mycia silników, które usuwają brud osadzony na powierzchniach wewnątrz i na zewnątrz bez potrzeby demontażu jednostki napędowej. Preparat do czyszczenia silnika motocykla usuwa z motoru nagary, smary i inne substancje pogarszające osiągi i przyśpieszające zużycie elementów. Ze względu na typ stosowanych substancji, środek do czyszczenia silników motocyklowych należy dobierać ściśle do motoru i działań związanych z jego czyszczeniem.

Preparat do czyszczenia silnika motocykla ważny po obu stronach bloku

Podczas jazdy, a nawet na postoju, silnik motocykla jest narażony na rozmaite zabrudzenia. Tylko częścią z nich są te wpływające na wygląd i stan zewnętrznej części jednostki napędowej. Często dużo groźniejsze są te obecne wewnątrz silnika. Stare smary i oleje, niespalone resztki i rozmaity brud mogą w krótkim czasie narobić bardzo poważnych szkód i w praktyce zniszczyć silnik motocykla, narażając jego właściciela na duże wydatki.

Z tego względu, do mycia silników należy stosować nie tylko płyn do mycia silnika od zewnątrz, ale i specjalny płyn do czyszczenia silnika wewnątrz. Środek do czyszczenia silnika z oleju, smaru i osadów przywróci wnętrzu jednostki napędowej stan i sprawność bliską fabrycznie nowemu motorowi.

Preparat do mycia i samo mycie silnika wymaga uwagi i ostrożności

Szczególnie używając środek do czyszczenia silników motocyklowych od wewnątrz, należy zwrócić uwagę na związane z nim ograniczenia. Płyn do mycia silnika ma często ściśle określone przeznaczenie, na przykład usuwanie oleju czy smaru, pozostałości uszczelek albo tylko do powierzchni metalowych. Będąc niezwykle skutecznym preparatem do czyszczenia określonych elementów, taki preparat do czyszczenia silnika motocykla może łatwo uszkodzić materiały, do których nie jest przeznaczony, na przykład tworzywa sztuczne, gumy czy lakiery.

Jakie jeszcze obostrzenia ma typowy płyn do czyszczenia silnika wewnątrz?

Niejeden płyn do mycia silnika jest też przeznaczony do określonych typów konstrukcji. Typowym przykładem jest preparat do mycia, którego nie można stosować w układach z tak zwanym mokrym sprzęgłem. Wiele preparatów wymaga dokładnego zmycia po zastosowaniu, inaczej same staną się szkodliwe dla silnika, a nawet dla motocyklisty. Często środek do czyszczenia silnika wymaga zresztą ostrożności już na poziomie mycia silnika.

Środek do czyszczenia silników motocyklowych nie tylko dla wyglądu

Podobne obostrzenia ma też niejeden środek do czyszczenia silnika z oleju i brudu od zewnątrz. Tu płyn do mycia silnika również będzie wymagał dokładnego zmycia po zastosowaniu, a niejeden środek do mycia nie będzie nadawał się do powierzchni lakierowanych, chromowanych czy z tworzyw sztucznych. Z drugiej strony, środek do czyszczenia silników motocyklowych po zewnętrznej stronie pozwoli nie tylko usunąć z motoru brud, ale i zabezpieczyć go przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi. Taki środek do czyszczenia silnika można zastosować do innych powierzchni metalowych, na przykład jako płyn do mycia łańcucha.

Skuteczne środki do czyszczenia silnika w ofercie Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości środki do czyszczenia silnika. Oferujemy preparaty do mycia silników przygotowane przez renomowanych producentów chemii motocyklowej, na czele z niezwykle skutecznym preparatem firmy Bel-ray, Motul czy Valvoline, jako płyn do czyszczenia silnika wewnątrz i na zewnątrz. Listę cech, właściwości i szereg innych informacji znajdziesz klikając na konkretny środek do mycia silnika.