Menu

Środki do czyszczenia zbiorników paliwa

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 3

Środek do czyszczenia zbiornika paliwa dla ochrony baku i silnika motocykla

Środek do czyszczenia zbiornika paliwa to specjalny preparat, który pomaga w usunięciu rdzy i brudu z baku motocykla. Czyszczenie baku paliwa zapobiega przedostaniu się rdzy i brudu do układu paliwowego i silnika, a w konsekwencji uszkodzeniu jednostki napędowej. Środek do czyszczenia zbiornika paliwa pomaga też w ochronie baku przed pojawieniem się w nim rdzy.

Czyszczenie baku paliwa jest ważne nie tylko ze względu na wygląd

Czyszczenie zbiorników paliwa często kojarzy się z usuwaniem brudu i osadów z powierzchni zewnętrznej baku. Jako duży element nadwozia motocykla, ma on w końcu niebagatelny wpływ na wygląd jednośladu. Jeszcze większe znaczenie dla motocykla ma jednak powierzchnia wewnętrzna baku. Obecny tam brud, a przede wszystkim rdza zmieszają się z paliwem i popłyną do silnika.

W najlepszym przypadku, skutkiem będzie zabrudzenie i zapchanie filtra paliwa, a w konsekwencji brak regularnego dopływu paliwa do silnika. W gorszym przypadku zanieczyszczenia, a przede wszystkim brud i rdza wpłynie do wnętrza cylindra, tam szybko doprowadzi do poważnych uszkodzeń tłoka, zaworów i innych elementów układu napędowego.

Regularne czyszczenie baku zminimalizuje ryzyko zabrudzenia silnika

Prostym i skutecznym sposobem na zminimalizowanie takiego ryzyka jest regularne czyszczenie baku paliwa. Niezbędny jest przy tym odpowiedni środek do czyszczenia zbiornika paliwa. Jego skład zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza czyszczenie baku z rdzy, tłuszczy, osadów, szlamów i innych substancji szkodliwych dla układu paliwowego. W przypadku bardziej złożonych środków, czyszczenie zbiorników paliwa pozwala nawet na częściową odbudowę powierzchni wnętrza baku i na zabezpieczenie przez jej dalszym niszczeniem.

Czyszczenie zbiorników paliwa domowymi sposobami nie jest najlepszym rozwiązaniem

Choć środek do czyszczenia zbiornika paliwa można dziś spotkać u wielu producentów chemii motoryzacyjnej, wśród użytkowników jednośladów wciąż można spotkać osoby korzystające z domowych sposobów na czyszczenie baku paliwa. W niejednym przypadku wykorzystuje się tam substancje, które zwiększają ryzyko uszkodzenia i korozji.

Choć takie czyszczenie zbiorników paliwa usuwa brud i rdzę z powierzchni baku, to po pewnym czasie takie czyszczenie zbiornika wymusi nawet wymianę zbiornika. W przeciwieństwie do domowych sposobów czyszczenia zbiorników, wykorzystując nawet najprostszy środek do czyszczenia zbiornika paliwa czyszczenie baku nie grozi zniszczeniem zbiornika i dramatycznymi konsekwencjami dla układu napędowego.

Tani i skuteczny środek do czyszczenia zbiornika paliwa w Gmoto.pl

U nas znajdziesz środek do czyszczenia zbiornika paliwa oferowany przez cenionych producentów chemii motoryzacyjnej. Oferujemy tani i skuteczny środek do usuwania rdzy i brudu w wersji podstawowej oraz złożonej, pozwalającej chronić bak przed nowymi ogniskami rdzy. Cechy i właściwości danego środka są dostępne po kliknięciu na produkt.