Menu

Środki do czyszczenia gaźników

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 23

Środek do czyszczenia gaźnika Valvoline 500ml

31,86 zł

Środek do czyszczenia gaźnika Valvoline 500ml

            (1)

Artykuły z bloga

Warto zwrócić uwagę na dobry preparat do czyszczenia gaźników

Środki do czyszczenia gaźników to przygotowane specjalnie do czyszczenia gaźników środki usuwające brud z wnętrza mechanizmu. Środek do czyszczenia gaźników pozwala wyprowadzić z gaźnika i przepustnicy rozmaite osady i nagary, co zapobiega pogorszeniu pracy gaźnika i silnika.

Postaw na dobry preparat do czyszczenia gaźników motocyklowych

Typowy gaźnik jest narażony głównie na dwa typy zabrudzeń. Mogą to być zabrudzenia wprowadzane do układu razem z paliwem lub powstające w wyniku pracy gaźnika i silnika, w szczególności tłoka w cylindrze. Efektem obu będzie utrudnienie ruchu elementów gaźnika, co nie pozwoli na sprawne tworzenie odpowiedniej mieszanki paliwa i powietrza.

Ponadto, takie utrudnienie grozi awarią innych elementów, na przykład uszkodzenie pompy paliwowej. Problem można jednak łatwo rozwiązać przeprowadzając czyszczenie gaźnika. Do tego celu przeznaczony jest środek do czyszczenia gaźnika. Dostępny w kilku odmianach, środek do czyszczenia gaźników nie tylko usunie brud z mechanizmu, ale i zapobiegnie ponownemu osadzaniu się go wewnątrz gaźnika.

Jak stosować preparat do czyszczenia gaźników motocyklowych?

Środek do czyszczenia gaźników można spotkać w kilku formach. Jedną z popularniejszych jest spray do czyszczenia gaźnika wprowadzany do zbiornika paliwa. W takiej formie, środek do czyszczenia gaźników nie wymaga demontażu układu, ale zwykle przeprowadzenia przez zbiornik paliwa dłuższej rurki. W ten sposób płyn do czyszczenia gaźników może być wprowadzony blisko przepustnicy.

W przypadku mocniejszego preparatu, wysokociśnieniowy środek do czyszczenia gaźnika wymaga natomiast demontażu układu i wprowadzenia wprost na czyszczoną powierzchnię. Jeszcze jedną formą jest płyn do czyszczenia gaźników w formie skondensowanego roztworu. Jego zaletą jest możliwość uzupełnienia substancji i przez to ciągłe działanie zapobiegające zabrudzeniom.

Ograniczenia, jakie może mieć środek do czyszczenia gaźników

Środki do czyszczenia gaźników można podzielić także ze względu na ich przeznaczenie. Niektóre z nich są względnie uniwersalne i nadają się do czyszczenia nie tylko gaźnika, ale i całych układów paliwowych czy przepustnice oraz elementów wykonanych z podobnych materiałów. Z drugiej strony, ściśle dedykowany płyn do czyszczenia gaźników może mieć ograniczenia nawet w przypadku samych gaźników. Szkodliwy dla lakierów i tworzyw sztucznych, taki preparat do czyszczenia gaźników motocyklowych nie znajdzie zastosowania w gaźnikach z elementami niemetalowymi.

Skuteczne i wydajne preparaty do czyszczenia gaźników w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości środki do czyszczenia gaźników firm Mannol, Motul czy Valvoline. Oferujemy środki do czyszczenia i konserwacji gaźników przy silnikach benzynowych motocykla, dedykowane i możliwe do zastosowania do przepustnic, wtryskiwaczy, zaworów EGR i innych elementów motocykla. Cechy i właściwości danego środka znajdziesz klikając na produkt.