Piaggio MP3

MP3 125


MP3 250


MP3 300

Zdjęcie Piaggio

 Piaggio MP3 to miejski skuter stworzony z myślą o osobach, które nie mają żadnych umiejętności w prowadzeniu motocykla i nie chcą ich zdobywać w konwencjonalny sposób na zwykłym jednośladzie. Nietypowa konstrukcja z dwoma kołami z przodu zapewnia lepszą stabilność podczas jazdy z dowolną prędkością, co z pewnością docenili początkujący użytkownicy, bowiem jak inaczej wytłumaczyć ponad 15 lat obecności w ofercie włoskiego koncernu, nieustanny rozwój i wdrażanie nowych wariantów silnikowych. To wszystko sprawia, że wbrew powszechnym opiniom takie rozwiązania mają większy sens, niż mogło by się wydawać na pierwszy rzut oka.

Gdy MP3 stoi w bezruchu można się oprzeć mylnemu wrażeniu, że Piaggio przejęło technologię ze świata samochodów. Nic bardziej mylnego. Budowa układu jezdnego i kierowniczego pozwala na przechył pojazdu w zakręcie, tak jak ma to miejsce w klasycznych motocyklach. Dzięki dwóm kołom jezdnym z przodu możliwe jest pewniejsze oraz dużo bardziej stabilne "wejście" w zakręt lub niespieszne lawirowanie wśród samochodów stojących w korku. Dodatkowym atutem jest fakt, że przed samym zatrzymaniem pojazdu można ów mechanizm zablokować, dzięki czemu postój nie wymaga podpierania nogą, a pozostawienie MP3 na parkingu nie wiąże się z koniecznością użycia podnóżki. 

Zastosowanie dodatkowego koła to również okazja do podwyższenia poziomu bezpieczeństwa jazdy. MP3 300 zostało wyposażone w tarczowy układ hamulcowy na każdej osi, co zgodnie z zamierzeniami producenta skróciło drogę hamowania o około 20% (w porównaniu do konwencjonalnych skuterów z tej samej klasy pojemnościowej) oraz uczyniło cały proces wytracania prędkości bardziej kontrolowanym. Jednakże większe znaczenie niż ilość użytych układów ma ich jakość i stopień rozbudowania, a także większa powierzchnia styku opon z nawierzchnią. Na przednich osiach widnieją tarcze o średnicy 258 mm i dwutłoczkowe zaciski hydrauliczne, zaś na tylnej jedna o średnicy 240 mm i zacisk jednotłoczkowy. Taki zestaw w połączeniu z układami CBS (sterowanym za pomocą oddzielnego pedału w podeście), ABS i ASR czynią MP3 300 liderem w kwestii bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje również obecność hamulca postojowego, który w skuterach tej klasy nadal nie jest standardem.

MP3 300 napędza jednocylindrowy, chłodzony cieczą silnik o pojemności 278 cm³ w którego głowicy znajdziemy cztery zawory sterowane pojedynczym wałkiem rozrządu, zaś w układzie zasilania- nowoczesny system wtrysku paliwa. Czterosuwowa jednostka napędowa generuje moc 30 KM i moment obrotowy 23 Nm, co przy masie własnej 224 kilogramów zapewnia nie narowiste przyspieszenia oraz prędkość maksymalną przekraczającą wartość 120 km/h. Zastosowanie elektronicznego wtrysku paliwa wraz z układem wydechowym wyposażonym w katalizator nie tylko przystosowało MP3 do normy emisji spalin Euro 4, ale też przyczyniło się do niskiego spalania. Na 12 litrowym zbiorniku paliwa w cyklu mieszanym zasięg skutera może wynieść nawet 350 kilometrów, co zważając na dużą masę jest jak najbardziej zadowalającym wynikiem. Co ciekawe MP3 jest dostępne również z hybrydowym napędem typu Plug-In, który zapewni użytkownikom przedsmak motoryzacyjnej przyszłości.

Jak każdy produkt włoskiego pochodzenia Piaggio MP3 wyróżnia się ponadczasowym wyglądem. Mimo masywnej bryły nadwozia linie zostały poprowadzone miękko, aby oddać elegancki i ekskluzywny charakter pojazdu. Gdy dodamy do tego stonowane barwy i przemyślane dodatki stylistyczne wychodzi na jaw, że wśród konkurencyjnych jednośladów dla użytkowników żyjących biznesem MP3 plasuje się na bardzo wysokiej pozycji. 

MP3 to również nowe standardy w komforcie podróżowania. Rozbudowano centrum zarządzania z dwoma wskaźnikami analogowymi i komputerem pokładowym, ergonomiczna pozycja za szeroką kierownicą oraz przestronna kanapa dla dwojga dają ogromną wygodę nawet na długich dystansach. Mimo że producent nie kieruje trójkołowego skutera w stronę turystyki motocyklowej, to pojemny schowek pod siedzeniem z pewnością pomieściłby ekwipunek na tygodniową eskapadę.MP3 350


MP3 400


MP3 500


Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe